Forum Crestin Ortodox Renascut
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum Crestin Ortodox Renascut

http://abcd-3.forumgratuit.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Fratii straini

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Tihomir
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 46
Data de inscriere : 23/01/2009

Fratii straini Empty
MesajSubiect: Fratii straini   Fratii straini EmptyVin Mai 01, 2009 7:47 am

Pe un forum la Moldova,l-am recunoscut pe mai marele ,,fratilor straini''.Stiu ca este un apropiat al celui numit aici Shahib.
Sa va spun mai multe:

acestia sunt un fel de sihastrii care o o oarecare organizare de obste.Eu i-am cunoscut in pustia de langa Iordan.Sunt vreo25 si au trei preoti cu ei.Au o mica bisericuta din lemn si panza,pe care o monteaza in cateva ore unde ajung.de obicei raman 4 la bisericuta ,evident unul fiind preot restul se risipesc in locuri ascunse unde se roaga si se nevoiesc.in urmatoarea duminica se intalnesc toti la sfanta liturghie si cei de rand se schimba.au fonduri si actiuni prin lume.vreo trei ani nu am mai auzit de ei dar in toamna l-am intalnit pe ,,seful lor''pe muntele Suhard in nordul Romaniei.De fapt el s-a lasat vazut de mine,caci ei stau ascunsi si rar se arata oamenilor.
l-am cunoscut pe un machedon caruia i-a simtit prezenta si aici si i-am spus de ei,Acesta a facut rost de un releu si un generator electric si un calculator,a montat totul intre doi copaci ,cam pe unde stiam eu ca se afla ei.A instalat si internet si totul intr-o sandrama,dar eu nu stiu cum pt ca nu prea sunt la curent cu partea tehnica.
Eu am considerat o actiune fara sens,dar surpriza,zilele trecute am constatat ca fratele Constandinos Postitorul evolueaza sub username ,,Strainul''pe un forum
din R,Moldova.Nu ma insel pt ca am citit tot ce a postat acolo!
as vrea sa vina aici,dar nu prea poti interveni la ei!voi incerca totusi sa urmaresc ce scrie acolo si sa propun subiecte asemanatoare aici.
forumul este Teologie.net forum
Sus In jos
M
Membru avansat
M


feminin
Numarul mesajelor : 212
Joburi/Distractii : echitatia
Data de inscriere : 19/10/2008

Fratii straini Empty
MesajSubiect: Re: Fratii straini   Fratii straini EmptyDum Mai 03, 2009 4:11 am

Eu ar tebui sa stiu mai multe,dar cred ca nu a fost ceva serios pt Shahib,ci doar un capriciu,pt ca eu trebuia sa stiu daca era important.Cine este Constandinos?Nu cumva,este cel care l-a dus pe Shahib la un moment dat in Athos?De ce nu-ti merge mp? Question drunken
Sus In jos
Un om
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 148
Data de inscriere : 16/10/2008

Fratii straini Empty
MesajSubiect: Re: Fratii straini   Fratii straini EmptyLun Mai 04, 2009 6:28 am

da ,el este!am citit !Asa umbla ei prin lume,dar nu cu razmerita,ci pur si simplu,fiindca la un moment dat ii cauta prea multa lume,si ei se muta cautand singuratatea.Unde ajung se subordoneza episcopilor locali,daca acestia sunt in comuniune euharistica cu Ierusalimul ortodox.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fratii straini Empty
MesajSubiect: Re: Fratii straini   Fratii straini Empty

Sus In jos
 
Fratii straini
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Crestin Ortodox Renascut :: Generalitati :: Despre toate-
Mergi direct la: