Forum Crestin Ortodox Renascut
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum Crestin Ortodox Renascut

http://abcd-3.forumgratuit.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Schimbare!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

Schimbare! Empty
MesajSubiect: Schimbare!   Schimbare! EmptyMar Sept 01, 2009 7:37 am

Se pare ca acest forum este sortit sa treaca de la unul la altul!
In urma unor intamplari triste eu voi fi noul admin.Spre deosebire de primii ,nu am aceeasi prestanta intelectuala,dar le cunosc operele si studiile publicate.Sunt in varsta de 49 de ani si asceza crestin-ortodoza este tinta mea.Avand insa copii de crescut duc o viata austera in mir.
Tot eu am preluat si conducerea grupului de la Mezza care cauta chivotul real!
Sunt un om modest,dar sunt instruit ca autodidact in aceleasi domenii ca si predecesorii mei.Multumesc in acelasi timp printesei omeide pt recomandarea mea pt aceasta onoranta misiune pe acest forum!
Multumesc tuturor care au contribuit la aducerea acestui forum la acest stadiu,si promit ca voi continua cele incepute aici de inaintasii mei.
In caz ca voi fi pus in imposibilitate de a desfasura aceasta activitate,am luat masurile necesare,ca un nou admin sa preia forumul!
VA DORESC SUCCES TUTUROR SI MULTA PACE!


Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun Ian 11, 2010 12:34 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
paparuda
Ucenic



Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 26/02/2009

Schimbare! Empty
MesajSubiect: Re: Schimbare!   Schimbare! EmptyMar Sept 01, 2009 8:13 pm

Despre ce chivot este vorba? Nu cred ca se cauta chivotul despre care Proorocul Ieremia a zis ca nu v-a fi gasit decat de Moise cand va invia:Şi a zis Ieremia către cei ce erau de faţă: "S-a dus Domnul din Sion la cer şi iarăşi Se va întoarce cu putere; şi va fi semnul venirii Lui, cînd se vor închina lemnului toate limbile". Şi a mai zis: Chivotul acela nimeni nu-l va putea scoate din locul acela, fără numai Moise proorocul cel ales al lui Dumnezeu. Şi pe tăbliţele cele din chivot, nimeni din preoţi sau din prooroci nu le va scoate, fără Aaron cel plăcut lui Dumnezeu. Iar în ziua Învierii va ieşi sicriul din piatra cea pecetluită şi se va aşeza pe muntele Sionului, şi toţi sfinţii se vor aduna la dînsul, aşteptînd pe Domnul, ca să-i scape de vrăjmaşul, cel ce vrea să-i omoare".
Înţelegînd acestea proorocul, a zis către dînşii: Neştiut va fi locul acesta, pînă cînd Dumnezeu va aduna soboarele popoarelor şi le va fi milostiv. Atunci le va arăta aceasta şi se va ivi slava Domnului la vederea tuturor şi va fi nor, precum i s-a arătat şi lui Moise. Nimeni nu ştie nici în ziua de astăzi peştera aceea şi nu va fi ştiut de nimeni pînă la sfîrşit. Acea peşteră este acoperită cu nor luminos ca focul, după chipul slavei celei dintîi, care era în locaşul mărturiei, pentru că nu va înceta slava lui Dumnezeu de la legea sa.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

Schimbare! Empty
MesajSubiect: Re: Schimbare!   Schimbare! EmptyMier Sept 02, 2009 8:08 am

Aici este un loc pt probleme administrative!daca te intereseaza subiectul,muta intrebarea in alta parte!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Schimbare! Empty
MesajSubiect: Re: Schimbare!   Schimbare! Empty

Sus In jos
 
Schimbare!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Crestin Ortodox Renascut :: Anunturi administrative :: Administrator-
Mergi direct la: