Forum Crestin Ortodox Renascut
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum Crestin Ortodox Renascut

http://abcd-3.forumgratuit.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 IMPORTANT!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Un om
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 148
Data de inscriere : 16/10/2008

IMPORTANT! Empty
MesajSubiect: IMPORTANT!   IMPORTANT! EmptyVin Apr 13, 2012 10:41 am

Am cunoscut oameni invatati,teologi cu renume,asceti si multe alte persoane cultivate ,aplecandu-se asupra religiei crestin ortodoxe.Am cunoscut insa un crestin ortodox,care a invatat religia in genunchi ,din scrieri si mai ales din rugaciune.De multe ori,in momente de indoiala si nepricepere am apelat la el si am primit sprijin deosebit in a imi clarifica unele probleme teologice.M-a surprins claritatea expunerii aceluia.A plecat la drum ca ateu,si a ajuns un fel de monah in mir!A cautat mereu modele de urmat si nu le-a gasit prea lesne,si iata ca el a devenit acum un model!A plecat la drumul ca un razboinic plin de patimi si a ajuns acum un fel de calauzitor in lupta impotriva acestora...I-am cerut sa scrie o carte de invatatura in crestinismul ortodox si mi-a aratat cateva manuscrise.Dar laudandu-l eu prea mult l-am tulburat si le-a ars ,pt a birui ispita de invatator.Si totusi lumea are nevoie,in aceste vremi bantuite de erezie si sincretism de clarificarile acestuia.Am insistat ,l-am rugat,l-am amenintat si multe altele ,pt a il determina sa scrie,sa nu ingroape un izvor atat de necesar lumii actuale ,insetate de modele posibilitatea autentice!...Si iin sfarsit mi-a promis ca o va face!Dar si aici va fi deosebit!Adica v-a deschide un forum unde v-a asambla cartea .In timpul postarii va exista ca in paralel sa existe dezbatere pe acel forum!..Cred ca se va apuca de treaba curand!..Si pt ca in modestia lui el nu o va face,va voi anunta eu aici adresa acelei carti-forum!Stiu ca sunteti curiosi!...Este vorba despre cel ce ne mentine in activitate acest forum...,este vorba despre ADMINUL acestui forum!



.
Sus In jos
Un om
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 148
Data de inscriere : 16/10/2008

IMPORTANT! Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT!   IMPORTANT! EmptyLun Apr 16, 2012 10:54 am

Ma bucur sa constat ca in sfarsit acest Admin s-a hotarat sa scrie!Chiar daca pare o aiureala,eu cred ca intrarea in lupta teologica a acestui Admin autodidact este inceputul revenirii la autenticitatea crestinismului ortodox!Ii multumesc ca s-a tinutde cuvant!Sper sa aiba grija si in continuare si de acest forum!

Iata acel forum nou:

Omiliile unui mirean

http://agia.forumgratuit.ro
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

IMPORTANT! Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT!   IMPORTANT! EmptyLun Apr 16, 2012 11:04 am

Domnul parinte profesor lauda prea mult!


Numele corect al forumului acela este:

OMILIILE UNUI MIREAN SIMPLU

cautarea starii de adevar!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Un om
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 148
Data de inscriere : 16/10/2008

IMPORTANT! Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT!   IMPORTANT! EmptyMar Aug 28, 2012 7:00 am

De ce ai incetat sa scrii?
Sus In jos
~M~
debutant
~M~


feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 29
Data de inscriere : 30/08/2011

IMPORTANT! Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT!   IMPORTANT! EmptyJoi Sept 27, 2012 2:22 am

Cred ca nu ai vrut sa ma deranjezi pe mine !Tatal meu este monah crestin iar eu musulmana.Nu cred a am ceva impotriva crestinilor,ci numai avem religii diferite!
Sus In jos
Continut sponsorizat





IMPORTANT! Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT!   IMPORTANT! Empty

Sus In jos
 
IMPORTANT!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Comunicat important
» anunt important
» ANUNT important

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Crestin Ortodox Renascut :: Anunturi administrative :: Administrator-
Mergi direct la: