Forum Crestin Ortodox Renascut
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum Crestin Ortodox Renascut

http://abcd-3.forumgratuit.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 atac impotriva ortodoxiei crestine din Romania

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania Empty
MesajSubiect: atac impotriva ortodoxiei crestine din Romania   atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania EmptyMier Aug 06, 2014 9:52 am

Avand in vedere ca in campania electorala ce va urma ,culte din afara Romaniei isi cauta mercenari,propun sa discutam despreasta!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Diana
Ucenic
Diana


feminin
Numarul mesajelor : 79
Varsta : 51
Data de inscriere : 07/05/2009

atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania Empty
MesajSubiect: Re: atac impotriva ortodoxiei crestine din Romania   atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania EmptyDum Aug 10, 2014 1:16 am

Am revenit in tara pt a analiza tendinta de a controla presedentia romana de catre biserica romano-papala!Alianta crestin_liberala m-a uimit prin lipsa de coloana vertebrala.Cel mai mult ma mira decaderea lui Crin Antonescu care ajuns o jalnica umbra in slujba Vaticanului!Chiar resimnt asta ca o durere sufleteasca pt ca era un model moral de romanism pt mine!
Sus In jos
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania Empty
MesajSubiect: din pacate ,   atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania EmptySam Dec 06, 2014 9:56 pm

alianta crestin-liberala nu a existat niciodata . A fost un stindard fals si asa ramane deocamdata .
Iar liberali de-a lungul istoriei nu au fost prin exceleta un partid crestin , latura crestina fiind la ei secundara . Norma si valorile crestine defineau taranisti intro mult mai mare masura si nu uit aportul adus de liberali la ruinarea lor .
Am vrut sa scriu aici inainte de alegeri dar imi luam , probabil , o serie de blamari si risc acum ca sa le iau dublu .
Avem un presedinte luteran nu din vina vaticanului si nici a extraterestrilor ci exclusiv din vina BOR si secundar a noastra , fiindca nu am fost in stare sa formam si sa crestem unul ortodox , vertical , puternic si cu toate calitatile necesare . Un hot , un om cu o morala indoielnica , un mincinos samd nu poate fi numit reprezentant al ortodoxismului si nici sustinut ca fiind unul asa cum un ordin de-o valoare extraordinara , cel al Brancovenilor , nu se ofera altui politician care numai valori crestine nu a dovedit a avea .
E trist halul in care ortodoxismul este compromis exact de cei care ar trebui sa-l apere si sa-i dea prin propriul comportament reala stralucire si valoare . Si asta nu e vina nimanui din afara .

Sus In jos
irina
Acomodat



feminin
Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 18/11/2010

atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania Empty
MesajSubiect: Re: atac impotriva ortodoxiei crestine din Romania   atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania EmptyDum Dec 07, 2014 1:52 am

Nu stii ceva!Nu faptul ca avem un presedinte protestant ingrijoreaza, ci faptul ca acesta si-a tradat practic chiar si propria confesiune si este poltic in slujba Vaticanului!
Sus In jos
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania Empty
MesajSubiect: e si mai simplu   atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania EmptyMar Ian 27, 2015 12:26 am

azi , cu atat mai mult , totul se rezuma la a fi ori cu Dumnezeu ori impotriva Lui .
Si cand vorbim de cei ce sunt impotriva Lui ( Doamne ajuta-ma sa nu fiu unul dintre ei ) , modul in care o fac mi se pare irelevant . Ca-i Vaticanul , ateismul , ecumenism , sectarism , budism , ignoranta sau orice alta cale nu simt ca are relevanta .
Incercam sa spun ca nu am reusit sa avem la conducere un om cu Dumnezeu si nici macar unul de-al nostru (a nu se interpreta gresit ) mai breaz , relativ demn de incredere .
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania Empty
MesajSubiect: Re: atac impotriva ortodoxiei crestine din Romania   atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania EmptyJoi Iul 02, 2015 4:32 am

Daca zilele astea cineva ia legatura cu Irina,sa ii transmiteti toata admiratia mea pt activitatea ei din printre mongoli si pt reintoarcerea cu preot monah la bisericuta ei!!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Delih Mur
nou venit
Delih Mur


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 17/11/2010

atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania Empty
MesajSubiect: Re: atac impotriva ortodoxiei crestine din Romania   atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania EmptyJoi Iul 02, 2015 9:01 am

Ma duc si eu cu ei pana in iarna!Ma intereseaza cazacii migrati acolo pt ca printre ei erau multi luptatori romani sau chiar razboinici romano-ruteniE vorba de asa numitii kazahi nomanzi.Erau in fapt razoinicii de granita care asigurau in trecut paza granitei tariste cu caii si armele lor.!n 1933 au parasit Rusia calari cu tot cu familii si au migrat in Mongolia.Iar de aici o parte au ajuns in China ,in Irak si chiar in Afganistan!Pt acestia se straduieste diaconita Irina si cred ca o pot ajuta pt ca in venele mele curge si sange cazaco-rutean
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania Empty
MesajSubiect: Re: atac impotriva ortodoxiei crestine din Romania   atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania EmptySam Iul 18, 2015 7:56 pm

Cred ca vei ramane mai degraba in zona araba!Din putinile vesti pe care le primesc se pare caTihomir l-a determinat pe machedon sa devina monah cavaler si acesta a lansat chemarea umbrelor sub mana sa!De asemenea pripesa halife ane e foarte suparata pt crimele de acum si vrea sa se implice personal pt realizarea devizei celei de a treia cale"barış ve dinler arasında barışçıl bir arada yaşama.Ea voia sa inceapa aceasta constructie in 2020 dar e foarte suparata acum.Eu nu sunt expert in situatia arabilor, dar daca vrei sa iti risti viata pt crestinism si sa aperi umanitatea,cred ca vei gasi loc intre umbrele machedonului.
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania Empty
MesajSubiect: Re: atac impotriva ortodoxiei crestine din Romania   atac  impotriva ortodoxiei crestine din Romania Empty

Sus In jos
 
atac impotriva ortodoxiei crestine din Romania
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Islamul=salvatorul ortodoxiei crestine!
» Conspiratie cu atac la ortodoxia romana!
» culte legale in Romania
» Cele mai frumoase biserici si manastiri din Romania
» prima victorie militatra a unui conducator crestin impotriva unui imparat roman pagan

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Crestin Ortodox Renascut :: Generalitati :: POLITICA SI RELIGIE-
Mergi direct la: