Forum Crestin Ortodox Renascut
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum Crestin Ortodox Renascut

http://abcd-3.forumgratuit.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Cautare peste ani!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
irina
Acomodat



feminin
Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 18/11/2010

Cautare peste ani! Empty
MesajSubiect: Cautare peste ani!   Cautare peste ani! EmptyLun Iul 17, 2017 10:23 am

Am revenit aici dupa mult timp!Au circulat vesti ca unele persoane de aici au murit ca martiri crestini!dar alte persoane traiesc!As vrea sa reluam discutiile aici!
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

Cautare peste ani! Empty
MesajSubiect: Re: Cautare peste ani!   Cautare peste ani! EmptySam Iul 22, 2017 6:21 am

Mezza si-a indeplinit scopul pt care a fost creata.Au fost in ea reprezentatii celor trei religii.interesate de cautarile acestui templu.Au gasit ce cautau,dar s-au inspaimantat si au ascuns ce au gasit din nou.Eu stiu doar ca ce era acolo insemna sfarsitul.Templul Mezzei din munte este acum inchis si ascuns sub stanci si pamant.Cei ce au descoperit si vazut taina au murit ca martiri Apoi.eu sunt un simplu om care am fost rugat de un priten inainte de a muri sa ma ocup de acest forum .Si el fusese rugat de altul!Stiu cine esti si ce merite ai la granita Mongoliei cu China.Stiu ca ai ffost considerata moarta,dar nu a fost asa.Mai multe nu stiu.Eu pot modera acest forum daca vreti sa discutati despre religie,dar altceva nu mai stiu.Si ...nici nu vreau sa stiu taine inainte de vreme,Pacea sa fie peste tine!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Sheila
nou venit
Sheila


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 19/08/2010

Cautare peste ani! Empty
MesajSubiect: Re: Cautare peste ani!   Cautare peste ani! EmptyMar Ian 30, 2018 11:51 am

Au crescut urmasii ramasi prin lume.Mezza se va reface!E timpul sa ne adunam si sa implnim visul atator veacuri!Voi reveni !
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

Cautare peste ani! Empty
MesajSubiect: Re: Cautare peste ani!   Cautare peste ani! EmptyJoi Feb 01, 2018 11:28 am

Sper sa o faceti la tine in Canada,Deocamdata omenirea nu e pregatita pt un singur popor si un singur impart.Religia mea afirma ca va fi candva asa ceva,dar acela va veni cu fatarnicie si vorbe blande la inceput iar apoi va fi cel mai mare tiran.Daca cautam la Daniel vom vedea ca abia in jurul anului 3400 va fi asta.Europa va fi multietnica si multestatala sau se va transforma in locul unor hoarde barbare care va matura din cale si crestinism si islam!Primtesa sa caute in cronici si sa vada ca nu poate exista un califat al pacii!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
irina
Acomodat



feminin
Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 18/11/2010

Cautare peste ani! Empty
MesajSubiect: Re: Cautare peste ani!   Cautare peste ani! EmptyJoi Mar 22, 2018 11:31 pm

Aici si in Rusia sunt 2 triburi crestine,care au adoptat crestinismul singure in afara crestinarii rusesti!vremurile se apropie incet,incet!
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

Cautare peste ani! Empty
MesajSubiect: Re: Cautare peste ani!   Cautare peste ani! EmptyMier Sept 08, 2021 8:34 am

Irina,a venit vremea să vă adunați toți creștinii fostului vostru episcop.Eu sunt bătrâ și bolnav.În lume bate din nou vântul păcatului și înfruntării.Se pregatește înfruntarea desfrânării apusului,cu iubitorii de sânge ai apărătorilor purității absurde.Eu am avut sarcina ca la momentul cănd speranțele aproape s-au spulberat,să vă spun că Shahib a mai avut un fiu mai tărziu cu o prințesă arabă dar creștină.A fost fost botezat și crescut de niste arhierei creștini prin sudul Indiei(stii tu unde și unii dintre prietenii tăi știu si nu e bine să zic aici).Căutați-l și fondați o noua Mezza a pâcii ,chiar apărând pacea cu armele.Este și va fi un mare strateg militar dar și un bun creștin!Conform previziunilor vechi ți indicațiilor primit cu mult timp în urmă,a sosit momentul in care să îți spun asta.Rolul meu s-a încheiat!Nu stiu cât voi trăi!A început misiunea voastră de salva lumea.!Căutați-vă arhiereii vrednici să vă îndrume.Cred că ar putea să fie ultima mea postare aici.Un alt admin este pregati ca la nevoie să preia acest forum!Pace să aveți!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
irina
Acomodat



feminin
Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 18/11/2010

Cautare peste ani! Empty
MesajSubiect: Re: Cautare peste ani!   Cautare peste ani! EmptyDum Sept 12, 2021 9:18 am

+N!
Sus In jos
~M~
debutant
~M~


feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 29
Data de inscriere : 30/08/2011

Cautare peste ani! Empty
MesajSubiect: Re: Cautare peste ani!   Cautare peste ani! EmptyJoi Sept 16, 2021 9:16 am

Nu voi fi cu voi!N vă va domina dacă îi așezați lângă voi!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cautare peste ani! Empty
MesajSubiect: Re: Cautare peste ani!   Cautare peste ani! Empty

Sus In jos
 
Cautare peste ani!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Crestin Ortodox Renascut :: Anunturi administrative :: Administrator-
Mergi direct la: