Forum Crestin Ortodox Renascut
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum Crestin Ortodox Renascut

http://abcd-3.forumgratuit.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 indemn la descarcarea stresului

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

indemn la descarcarea stresului Empty
MesajSubiect: indemn la descarcarea stresului   indemn la descarcarea stresului EmptyMar Noi 18, 2008 11:54 am

De multe ori daca te confesezi unor persoane care te inteleg ,stresul unor situatii diminueaza!Aici puteti sa va spuneti ..toate cele ce va streseaza sau va intristeaza!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
maria
nou venit
maria


feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 62
Data de inscriere : 15/11/2008

indemn la descarcarea stresului Empty
MesajSubiect: O,lacrima,un zambet trist,o mana intinsa,o vorba buna !   indemn la descarcarea stresului EmptyVin Noi 21, 2008 8:22 pm

Da,o vorba buna,un gram de intelegere,o rugaciune spusa de doua sau mai multe persoane fac enorm uneori indiferent de distanta,spiritual santem in acelas loc toti uniti,poate gresesc ,poate nu dar eu simt asta.
Santem trecatori pe pamant ca si o floare,un pom,o pasare,un animal,si totusi avem toti suflet,uneori mai ranit,alteori fericit,dar un suflet.
As vrea sa fim mai buni,mai intelegatori uni cu alti ,as vrea sa pot aduce sanatate si un zambet fericit fiecarui om si copilului meu.
As vrea sa pot darui o floare in fiecare zi fiecarei femei,mame,si fiecarui barbat,tata o biblie,de ce va veti intreba.
Pentru ca sa isi intelega menirea pe pamant,sa fie barbat,sot,tata in adevaratu sens al cuvantului.
Sa invete sa respecte,sa iubeasca si cei respectu si iubirea,si cei un tata .
O zi binecuvantata tuturor si daca v-am suparat iertare!
Sus In jos
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

indemn la descarcarea stresului Empty
MesajSubiect: Re: indemn la descarcarea stresului   indemn la descarcarea stresului EmptyJoi Noi 27, 2008 10:40 am

Nedreptatea , rautatea , nepasarea , egoismul , incapacitatea de a iubi , sunt o parte din lucrurile care ma intristeaza si ma ranesc fie ca actiunea lor ma vizeaza pe mine sau pe oricine altcineva.
Nu-mi plac oameni care sunt vesnic suspiciosi , neincrezatori .
Nu-mi plac multe din cele ce se intampla in lume acum.
Nu-mi place lipsa de credinta si valori ...

Am sa dezvolt poate altadata .
Crying or Very sad

Ai scris frumos si cald Maria , nu ai cum sa superi pe cineva
Sus In jos
maria
nou venit
maria


feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 62
Data de inscriere : 15/11/2008

indemn la descarcarea stresului Empty
MesajSubiect: mare adevar Aila spui,mare de tot   indemn la descarcarea stresului EmptySam Noi 29, 2008 10:23 am

da Aila,un mare adevar in fiecare vorba a ta,pan la cer de mare adevar,offffffffffffffffffffff Doamne,ce poti face oare cand cel caruia o viata ai avut grija de el si i-ai daruit tot ce isi putea dori cand te intorci dintr-un pelerinaj iti vorbeste si se poarta asa urat ca vorbele ce le spune greu supota si hartia sa le scriu,ca gandurile doar Dumnezeu le aude,cand cel caruia i-ai dat viata te doreste tarana
Sus In jos
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

indemn la descarcarea stresului Empty
MesajSubiect: Re: indemn la descarcarea stresului   indemn la descarcarea stresului EmptySam Noi 29, 2008 11:30 pm

maria a scris:
da Aila,un mare adevar in fiecare vorba a ta,pan la cer de mare adevar,offffffffffffffffffffff Doamne,ce poti face oare cand cel caruia o viata ai avut grija de el si i-ai daruit tot ce isi putea dori cand te intorci dintr-un pelerinaj iti vorbeste si se poarta asa urat ca vorbele ce le spune greu supota si hartia sa le scriu,ca gandurile doar Dumnezeu le aude,cand cel caruia i-ai dat viata te doreste tarana

Il ierti si-l iubesti asa cum e . Chiar daca e greu si dureros .
Porti povara si durerea si te rogi Domnului sa-ti dea putere si lui intelepciune .

Imi pare tare rau daca treci prin asa ceva .
Sus In jos
maria
nou venit
maria


feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 62
Data de inscriere : 15/11/2008

indemn la descarcarea stresului Empty
MesajSubiect: multumesc Aila   indemn la descarcarea stresului EmptyDum Noi 30, 2008 12:48 am

multumesc pentru mesaju tau de suflet.
imi cer iertare ca mi-am descarcat sufletul aici,sant f multe de spus dar prefer sa tac
o zi buna
Sus In jos
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

indemn la descarcarea stresului Empty
MesajSubiect: Re: indemn la descarcarea stresului   indemn la descarcarea stresului EmptyDum Noi 30, 2008 5:55 am

Cred ca topicul acesta a fost deschis tocmai pentru a ne impartasi durerile , deci nu ai de ce sa-ti ceri iertare .
Si sa stii ca nu esti singura , avem multi o cruce de purtat si deseori greul si durerea vin din familie , sunt prezente in casa noastra . Acolo unde am astepta sa avem liniste sau un pic de sprijin nu gasim decat dezbinare , ura si rautate.
Daca cele cateva cuvinte te-au ajutat , ma bucur .
E greu .
Stiu !
Sus In jos
maria
nou venit
maria


feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 62
Data de inscriere : 15/11/2008

indemn la descarcarea stresului Empty
MesajSubiect: Asa este Aila   indemn la descarcarea stresului EmptyDum Noi 30, 2008 7:15 pm

Multumesc,asa este din pacate,acolo unde iti doresti sa gasesti caldura,intelegere si sustinere in a rezolva diverse probleme de sanatate sau viata din familie descoperi ca lupti singur ,desi vede ca ce faci tu e bine.E atat de greu sa faci un om sa gandeasca altfel spre binele familiei.Grea lupta ca tu sa ramai si si calma si rabdatoare si foartea grea uneori,foarte grea.
Da vorbele tale ma intaresc in lupta mea dura,desi ele taie in carne vie,pentru ca eu si doar eu trebuie sa fiu pentru toti buna,calda si intelegatoare,dar noi ,femei,soti,mame sau poate soti,tati in aceiasi situatie cu noi nu avem nevoie de acelasi lucru:intelegere,sanatate,rabdare cu noi caci santem oameni si mai gresim sau se aduna prea multe probleme de rezolvat??????
Sus In jos
maria
nou venit
maria


feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 62
Data de inscriere : 15/11/2008

indemn la descarcarea stresului Empty
MesajSubiect: Multumesc din suflet Aila   indemn la descarcarea stresului EmptyLun Dec 01, 2008 8:16 am

Vorbele tale le repet la nesfarsit
Porti povara si durerea si te rogi Domnului sa-ti dea putere si lui intelepciune .
multumesc incerc sa ma intaresc sa imi duc crucea ,acum imi spune multumesc si ma pupa ,nu ma mai incalzeste,acum dupa ce i-am explicat de ce si pentru ce am plecat si cat de mare pacat isi face aruncand vorbe aiurea fara sa gandeasca,am gresit si eu si platesc caci nu iam spus unde am plecat decat dupa ce am iesit pe usa pentru ca imi era teama ca ma opreste
asta e viata o lupta mereu pentru a invinge binele
multumesc din suflet
Sus In jos
Continut sponsorizat





indemn la descarcarea stresului Empty
MesajSubiect: Re: indemn la descarcarea stresului   indemn la descarcarea stresului Empty

Sus In jos
 
indemn la descarcarea stresului
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Indemn la argumentare istorica!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Crestin Ortodox Renascut :: Generalitati :: Despre durerile noastre-
Mergi direct la: