Forum Crestin Ortodox Renascut
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum Crestin Ortodox Renascut

http://abcd-3.forumgratuit.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Conspiratie cu atac la ortodoxia romana!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Sevastia
Ucenic
Sevastia


feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 54
Localizare : romania
Data de inscriere : 07/05/2009

Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! Empty
MesajSubiect: Conspiratie cu atac la ortodoxia romana!   Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! EmptySam Mar 03, 2012 9:10 am

Ieri m-am intalnit cu prietena mea de la Delhi care ,insotita de Tihomir ,a venit pt cateva zile la noi!Ea a cerut in mod special aceasta vizita ,pt ca avea semnale ca se incearca in Romania o ofensiva a uniatiei.Am ramas surprinsa de argumentele ei,pe care noi cei din tara nu le-am bagat in seama!Astept sa dezbatem aici acest fapt,pana pe 19 aprilie cand ne vom intalni la templu pt analiza anuala!
Sus In jos
Un om
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 148
Data de inscriere : 16/10/2008

Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! Empty
MesajSubiect: Re: Conspiratie cu atac la ortodoxia romana!   Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! EmptyDum Mar 04, 2012 6:00 am

Dar aceasta conspiratie este activa din ianuarie 1990.E drept ca acum ,se pare ,ca putere actuala de la Bucuresti ar fi dispusa sa sprijine discret asa ceva.Asa ceva a incercat si cuplul Antonescu -Geoana la prezidentiale!Reactia a fost prompta si i-a permis actualului presedinte sa dubleze mandatul!Acum pare a fi invers!Rezultatul va fi clar si fara echivoc!
Sus In jos
Tihomir
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 46
Data de inscriere : 23/01/2009

Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! Empty
MesajSubiect: Re: Conspiratie cu atac la ortodoxia romana!   Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! EmptyVin Mar 16, 2012 10:28 am

Chestiunea e simpla!Papalismul este doctrina cu caracteristici si nazuinte imperiale a unui stat: Vaticanul.Partidele crestin-democrate aparute in Europa erau in fapt instrumente de dominatie papala in politica.Esecul planului de aservire politica a Europei Vaticanului,a reorientat manevrele Vaticanului spre aparitia partidelor populare.Esecul PNT-CD din Romania a fost cauzat in primul rand de incercarea de a pune la dispozitia bisericii papale a vechiului PNT.Lansarea unei Miscari populare cu ramasitele PNT-CD in interior este o noua incercare a papalitatii de a subordona politic Romania.In fapt se urmareste distrugerea BOR si impunerea uniatiei.Din fericire romanii au un acut simnt al ortodoxiei si sansele unei asemenea grozavii sunt minime!Oricum crestini responsabili pregatesc un corp teologic de elita cu o moralitate inalta ,pt formarea unei noi linii sacerdotale crestin ortodxe in eventualitatea ca BOR va marca derapaje teologice,pt a se oferi binecredinciosului popor roman serviciile unui cler autentic crestin-ortodox.
Sus In jos
irina
Acomodat



feminin
Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 18/11/2010

Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! Empty
MesajSubiect: Re: Conspiratie cu atac la ortodoxia romana!   Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! EmptyDum Mar 18, 2012 4:21 am

Sunt oarecum surprinsa!Adica,asta inseamna ca religia in cetate implica si atitudine politica!
Sus In jos
Un om
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 148
Data de inscriere : 16/10/2008

Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! Empty
MesajSubiect: Re: Conspiratie cu atac la ortodoxia romana!   Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! EmptyVin Apr 13, 2012 10:00 am

Poltica vine de la polis=cetate,oras.Numai pustnicii nu fac politica.Una este a face politica(adica a particia la dezbaterile si hotararile cetatii )in mod liber si alta este a a avea o pozitie partizana unui grup politic!
Sus In jos
irina
Acomodat



feminin
Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 18/11/2010

Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! Empty
MesajSubiect: Re: Conspiratie cu atac la ortodoxia romana!   Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! EmptyMier Apr 25, 2012 8:12 am

dar nu cumva,ar trebui ,ca rugatori ,sa facem o politica in cetate pt adevar!
Sus In jos
Sevastia
Ucenic
Sevastia


feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 54
Localizare : romania
Data de inscriere : 07/05/2009

Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! Empty
MesajSubiect: Re: Conspiratie cu atac la ortodoxia romana!   Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! EmptyVin Noi 30, 2012 3:17 am

Dupa ce am colindat prin strainatat prin spitale am si eu bucuria sa imi folosesc ochii ca orisice om!Dar pe cat ma bucurca m-am intors in tara pt cateva zile,pe atat ma intristez vazand ca ceea ce prevedeam eu s-a realizat aproape in Romania!Papalitatea dirijeaza in mare parte politica romaneasca!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! Empty
MesajSubiect: Re: Conspiratie cu atac la ortodoxia romana!   Conspiratie cu atac la ortodoxia romana! Empty

Sus In jos
 
Conspiratie cu atac la ortodoxia romana!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» atac impotriva ortodoxiei crestine din Romania
» Despre ortodoxia romaneasca
» o informatie din ortodoxia romaneasca

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Crestin Ortodox Renascut :: Generalitati :: Despre durerile noastre-
Mergi direct la: