Forum Crestin Ortodox Renascut
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum Crestin Ortodox Renascut

http://abcd-3.forumgratuit.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Precizari poate necesare

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyDum Noi 23, 2008 9:27 am

In decursul timpului sau produs multe erezii care nu au devenit
miscari religioase in sine ci pur si simplu au fost abateri doctrinare !despre acestea as dori sa dezbatem!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Un om
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 148
Data de inscriere : 16/10/2008

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyMar Ian 13, 2009 6:01 am

Cred ca ar trebui sa definim intai erezie!
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyVin Ian 23, 2009 9:16 am

Erezia este abaterea de la credinta adevarata si atacarea adevaratei credinte!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Nenea
Acomodat



Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 01/10/2009

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyDum Oct 04, 2009 5:21 am

Martorii lui Iehova ?
Biserica Adventista de ziua a VII-a ?
Catolicismul ?
Eu ? Smile

Dupa mine fiecare din abaterea de la dreapta credinta, pentru ei e, de fapt, buna credinta. Dar in Biblie e scris ca "multe sunt caile Domnului".

Pune si o lista cu erezii. Daca le aprofundam poate o luam razna dupa ele. Daca nu, inseamna ca suntem mai puternici.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyDum Oct 04, 2009 5:59 am

Determinarea adevaratei religii crestine este usor de facut.Fiecare religie are un minim de adevaruri considerate impreuna dogma.acelea sunt considerate axiomatice.
Ce consideram axiomatic?tot ce a hoarat Iisus Hristos este axiomatic.De ce.Pt ca Dumnezeu este infailibil.daca ar fi failibil(potent gresitor)nu ar fi Dumnezeu.Iisus Hristos fiind Dumnezeu deplin nu greseste dogmatic pt ca nu greseste vreodata ceva.Deci acea religie care respecta intru totul dogma hristica aceea este cea reala.Printre altele trebuie aratat ca Mantuitorul a hotarat ca tot ce vor lege sau dezlega apostoli sa fie legat sau dezlegat si in ceruri!Aceasta este o clarificare necesara si a o nega inseamna a-l acuza pe Dumnezeu de minciuna,ceea ce ar fi blasfemie!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Nenea
Acomodat



Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 01/10/2009

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyDum Oct 04, 2009 9:02 am

Da, normal.
Axiomatice sunt toate religiile. Brahmanismul, Mahomedanismul, Crestinismul. Toate au cerinte care nu trebuie sa le pui la indoiala. Prin aceasta formula, de a cere credinciosului sa nu ii pui la indoiala anumite, sau chiar tot conceptul ei, te limiteaza, in subconstientul tau, sa cercetezi si cu aceasta ocazie, poate, sa te convingi si mai tare de realitatea ei. Oricum ar fi, parintii te indruma in viata in felul in care si eu au fost indrumati, iar educatia primita de mic atat de la parinti, rude prieteni, rudele prietenilor, te eterosugestioneaza si iti induce in gandire o modalitatea de comportament a acelei comunitati in care ai crescut. Dupa trecerea timpului fiecare din noi, cei educati crestineste, chiar daca ne ducem intr-un alt mediu in care predomina alta religie, ne vom comporta crestineste si un mahomedan care ar veni la noi se va comporta dupa religia lui sau dupa felul educatiei primite de la toti acei factori interni sau externi care l-au eterosugestionat de mic pana cand a ajuns pe picioarele lui, ca sa zic asa. Copilul invata cel mai mult din si prin exemplul parintilor. In general fiecare invata din exemple, din lucruri vazute traite si mai putin din cele povestite. un mai mare impact are faptul ca o persoana vede ce exemplu da cineva decat faptul ca spune cum ar fi bine sa...
Felul de comportament al unor preoti de-ai nostri ne pot face sa iubim, sa intelegem, sa urmam, sau sa ignoram religia noastra. Repede a si aparut o vorba cum ca : "Sa faci ce zice popa si nu ce face popa".
Eu as face un experiment. Pe o insula sa punem cativa copii mici, care au fost crescuti pana la varsta de 1 an, sa-i lasam sa se dezvolte singuri, asiguranduli-se hrana si imbracaminte sau sa se duca diverse persoane de diverse religii pentru a-i ajuta sa isi faca toaleta pana la varsta de 4 ani cand vor putea sa si-o faca singuri. Cei care se duc sa faca asta sa faca parte fiecare din cate o religie diferita, deoarece fiecare are cate un comportament diferit. Cei care se duc pe rand sa aibe grija de ei sa nu-i invete si sa nu-i indrume decat strict pentru igiena corporala in asa fel incat partea spirituala sa si-o descopere singuri. Sa nu le zica nimeni de religie sau Dumnezeu sau o fiinta superioara si sa vedem dupa 50-60 de ani felul in care acea comunitate isi va descoperi Fiinta Suprema, binenteles daca o vor descoperi si vor fi de acord toti cu acea descoperire. Sau grupuri din ei vor descoperi cate un Dumnezeu sau mai multi zei, fiecare conform grupului lor.
Nu cred ca sunt posibile astfel de experimente, dar ar fi interesant.
Ma intereseaza cum l-ar explica acei oameni pe Dumnezeu sau pe zeii respectivi. Sau daca sunt in grupuri diferite si fiecare si-a descoperit o "religie", cum ar fi aceea. Poate ca o viata e prea putin pentru astfel de experiment si as fi curios dupa cateva generatii cum ar fi acei oameni. Oare ar putea vorbi cu Dumnezeu sau Dumnezeu ar vorbi cu ei ? Sau ar fi demni de acest lucru ?
Poate ca ar conta si ce fel de copiii am trimite acolo, deoarece "pacatele parintilor sunt pe copii pana la al saptelea neam".
Oare religia/religiile care si le-ar crea ar fi mai apropiata/apropiate de vreuna de la noi ceilalti sau ar avea elemente comune ? Sau ar fi complet diferita ?
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyDum Oct 04, 2009 10:14 am

tu mereu ai de a cauta un mod de a ataca religia!
problema este ca tu nu esti in stare sa combati nici o religie!Tu te vrei axiomatic>adica esti un increzut care se maimutareste mereu,ba ca il cauta pe Dumnezeu ba ca nu stiu ce.
parintii nu m-au indrumat in viata in nici un fel dintr-un motiv simplu si trist pe care nu-l comentez aici.ca atare iata ca ceea ce afirmi tu este minciuna!
Eu si altii de aici am fost crescuti ca manuitori de arme in mod legal.Conform educatiei noastre si a mediuluiunde am trait mult timp ar fi fost normal sa adoptam religiile razboinice ale orientului indepartat.si totusi (din cam96 de oameni)am devenit crestini ortodocsi sau mahomedani!
deci teoria ta cade in practica ceea ce dovedeste ca este gresita1ce spui tu am auzit candva la cursuri de materialism dialectc.
noi am avut o educatie ateista si cunoatem forte bine nesimtirea si perfidia ateilor!pt ca am fost atei.Si tocmai erorile ateismului ne-a condus spre credinta!
Pana si cel ce a descoperit teoria relativitatii ere convins de existenta lui Dumnezeu si asta doar prin calcule stiintifice,pur matematice!
tu numai presupui,dar nu poti dovedi ca acei copii vor urma o dezvoltare cum zici tu.Deci vrei sa fii axiomatic.Neputand demonstra vad ca nu tii cont de ce te=am avertizat!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyDum Oct 04, 2009 6:43 pm

Nu intelegi un lucru!Tihomir este o persoana pe care eu as vrea sa o imit daca as putea!eu doar am citit multe lucruri pe cand Tihomir are si doua doctorate!el este cel ce m-a ajutat sa ma apropii de crestinism.Tihomir este unul dintre cei mai sinceri oameni deci este normal sa vorbeasca direct>despre Sevastia nu stiu multe lucruri ci doar ca este o cunostinta a acestuia pe care a ajutat-o material candva!
Uiti un lucru:regulamentul il aplica administratorul unui forum!
Fiind un spatiu privat tema este stabilita de admin.admin face munca neplatita pe acest forum.
Informatiile sunt stocate pe calculatoarele mele,dar sunt utilizate de proprietarul spatiului;eu sunt pe spatiul altcuiva.Deci am acceptat ca proprietarul spatiului sa imi impuna anumite conditii.
Ca atare orice abatere de la tema constituie o incercare de deturnare a forumuluide la scopul pt care a fost creat!
AICI INTRA CINE VREA SI RAMANR CINE POATE!
Ca atare cand veti gasi aici o tema legata de ateism puteti posta acolo.iar daca nu o gasiti inseamna ca adminul nu o doreste!adminul nu este obligat sa va puna la dispozitie spatiu pt temele pe care le doriti!Daca va convin temele propuse bine daca nu e problema d-tale!
Asa ca mergeti pe forumuri care contin teme ateiste!
pt inceput,pt a a disciplina vi se vor sterge cateva postari,pt ca sunt oftopic!
Cand cineva ti-a spus ca esti minciunos nu a fost insulta ci adevar!
Daca nu va convine tema puteti sa nu postati.
Pe un forum crestin ortodox la o tema ,,Erezii'' puteti sa va spuneti parerea despre ceea ce ortodoxia crestina considera erezie.Evident ca puteti fi de acord sau nu!dar contrariul trebuie demonstrat!
Eu sunt admin aici si nu moderator.Am alte perogative pe forum.Moderatorii au insarcinari limitate pe care le hotarasc eu!
Cand nu esti de acord cu adminul ai doua posibilitati:sa-i accepti dreptul de proprietate si sa fii on topic sau sapleci.Si el are trei pozibilitati:
-sa te tolereze pana la un punct din varia interese ,care il privesc
- sa-ti sterga unele postari
-sa nu-ti mai permita accesul pe forum!
A venit vremea pt faza a doua!
Nu ma influenteaza santajul cu un forum mai mare!
De ce nu va faceti un forum ateist,sau cum il doriti!
Dureaza maxim o ora ca sa il puneti la punct si acolo ca admin creati temele care va plac!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Nenea
Acomodat



Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 01/10/2009

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyLun Oct 05, 2009 12:46 am

Eu tot ce am postat aici, pe acest forum, am pastrat si la mine in calculator. Se para ca pe tine adevarul te supara si il stergi.
E interesanta abordarea cu spatiu privat si ce permita acesta sau nu, e un subterfugiu folosit frecvent pentru a scapa de acuzele evidente.
Citat :
deci erezie aici inseamna ceea ce contravine dogmei crestin-ortodoxe
Spune-mi, ideile enuntate de mine nu pot fi incluse ca si contrare dogmeni crestin-ortodoxe ? Daca nu, spune-mi tu, dupa mintea ta scolita, si poate ii ceri si parerea lui Tihomir, ca are 2 doctorate, unde le incluzi.
Contrar nu inseamna si impotriva ?

Poate definitia dexului te va ajuta sa intelegi semnificatia :
CONTRÁR, -Ă, contrari, -e, adj., adv., s.n., prep. 1. Adj. Opus, potrivnic. ♢ Noțiuni contrare = noțiuni care se află într-un raport în care acceptarea uneia presupune înlăturarea celeilalte fără ca înlăturarea uneia să presupună admiterea celeilalte. 2. Adv. Împotrivă, în contra, neconform cu ... 3.S.n. (La pl.; în forma contrarii) Denumire dată noțiunii care desemnează laturi, însușiri sau tendințe ale obiectelor și proceselor opuse unele altora, astfel încât se exclud reciproc, această opoziție constituind forța motrice și conținutul principal al dezvoltării acelui obiect sau proces; (și la sg.) fiecare din termenii unei contradicții (1). 4. Prep. Contra, împotriva cuiva sau a ceva. [Var.: contráriu, -ie adj., s.n.] – Din fr. contraire, lat. contrarius.

P.S. Iti trimit in mesaj privat textele pe care le-ai sters sa iti dovedesc asta, si cu aceasta ocazie in acele texte e dovedita si lasitatea pe care o ai fata de o confruntare fata-n-fata a unor idei. Aici nu ai pusca s am apoti omora. In confruntarea de idei nimeni nu moare, de aceea ideile vor fi emise in mod continuu indiferent de acceptul sau nu al unora, pana acele idei i se vor dovedi emitentului ca sunt fara valoare. Nici tu si nici Tihomir, cu 2 doctorate, nu o puteti face. De ce, e simplu. Credinta nu se dovedeste, se accepta axiomatic. La fel si ideile mele. Eu sunt deschis la ideile crestine, dar voi nu imi puteti dovedi minic din ce spune religia atat crestina cat si alta religie. Nu puteti vindeca miraculos, nu puteti levita, nu puteti auzi pe Dumnezeu ca va spune ceva, nu transformati apa in vin etc... Desi sub hipnoza daca ii dai unui om hipnotizat sa bea apa si ii transmiti ca e vin, el iti va zice ca e vin, dar asta nu e adevar ci eludarea adevarului.

In loc sa imi spui de religia imbratisata de tine tu imi spui ca sunt maimutoi, sau colegul tau cu 2 doctorate ma face mincinos. In loc sa imi demonstreze minciuna el acuza.
Cred ca ai citit postul meu ca raspuns la el. Compara cele 2 exprimari si vezi ale cui sunt mai calme si mai impaciuitoare.
Tot ce ati facut si faceti aici, daca nu va convine ceva e sa va exprimati frustrarile. Ori un om care isi doreste cu adevarat credinta nu face asa ceva. El nu are frustrari. Eu nu am frustrari in ceeace priveste religia, eu am dezamagiri, sau mai binespus amagiri. Nimic din ceeace se spune in religie nu e real pana la proba contrarie. Cum se poate proba religia ? Intrun singur fel. Vei sti ca e adevarata sau nu dupa moarte. Pana atunci eu spun ca tot ce face un sfant crestin face si unul de alta religie. Pe Dumnezeu il vede si un sfant crestin si un saman indian sau un sfant mahomedan, doar ca Dumnezeul fiecaruia e altul conform preceptelor fiecaruia.

Intotdeauna cei care fac astfel de fapte sfinte se ascund si nu dai de ei, sau sunt greu de gasit.
Nu mai stiu unde e scris exact in Biblie, dar acolo spune - mergeti si faceti cunoscut la neamuri, ca toate neamurile sa cunoasca. Sfintii apostoli se duceau sa imparta crestinismul si vorbele lui Iisus, tocmai acolo unde nu erau acele invataminte, dar erau altele. Insusi Iisus a intrat in casa vamesului... si sper ca stiti pilda, nu va mai spun eu, deaorece cel pacatos trebuie sa se mantuiasca.
Deci religia nu trebuie sa se ascunda de cei necredinciosi si trebuie sa vina in intampinarea lor sa ii aduca pe drumul cel bun, ori tot ce faceti aici, in loc sa ma convingeti cum e bine, voi nu faceti decat sa acuzati si sa jigniti (vezi cuvintele tale ale lui Tihomir si Sevastia respectiv maimutoi, mincinos, vaca).
Chiar daca Tihomir are 2 doctorate are cele 2 doctorate in stiintele pe care le-a abordat, insa sunt atatea stiinte pe care nu le-a abordat si deci nu are nici o cunostinta de ele, doar din auzite.
Tu poti citi 10000 de carti, dace eu am citit 200 de carti diferite de ce ai citit tu nu inseamna ca tu esti mai indreptatit decat mine sa spui ca esti cult, tot nu cunosti totul si nu cunosti mai mult decat mine cu siguranta, deoarece nu cunosti acele 200 de carti citite de mine.

Vreau exemple actuale si nu exemple de acum 1000 de ani.
Tot ce ai facut pana acum nu ai facut decat sa imi abati discutia pe negatie si acuze, in loc sa discutam pe fapte si exemple concrete.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyLun Oct 05, 2009 6:55 am

Erezie nu inseamna ceva contrar,ci o abatere grosolalana de la dogma reala!
Definitia este:
1. EREZIE, erezii, s.f. . Doctrină sau credinţă religioasă care ia nastere în sânul unei biserici, abătându-se de la dogmele consacrate si care este condamnată de biserica respectivă.

Aceasta este tema!

tu ,insa vrei sa impui cevrei tu!

Majoritatea postarilor tale nu au legatura cu asa ceva!

nu ma intereseaza la aceasta categorie ce complexe de inferioritate ai sau nu si nici ateismul>

aici se discuta despre erezii!basta!

daca mai devii offtopic primesti ban!

te crezi mare smecher incercand sa deturnezi o tema.Aici nu-ti merge!

deci de acum nu mai primesti avertisment, ci ban direct daca ma postezi offtopic!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Nenea
Acomodat



Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 01/10/2009

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyLun Oct 05, 2009 12:02 pm

Daca imi dai alt loc in acest forum unde pot posta conform ideilor mele o fac. Promit ca o sa postez acolo si aici nici nu mai citesc.
Asa nu ar fi fost o problema de a discuta in sensul in care eu il dau discutiei si in sensul in care cineva ar putea sa-mi raspunda.

Vad ca un loc cu Biserica Satanica este. Deci sa inteleg ca un satanist isi poate expune parerile acolo, sau acolo trebuie sa intre crestinii... si sa blesteme pe cel al carui nume nu trebuie rostit.
Mi se pare mai grav ca lasi loc oponentilor celor mai drastici ai crestinismului si ideilor, apropiate de atei, nu.
Ateii sunt un fel de diavoli, mai mici, nu ? Astia nu cred nici in Dumnezeu deci nici ca exista Satana. Dar cred in bine si rau. Ateismul este erezie


Ultima editare efectuata de catre Nenea in Lun Oct 05, 2009 12:04 pm, editata de 1 ori (Motiv : modificari)
Sus In jos
Sevastia
Ucenic
Sevastia


feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 54
Localizare : romania
Data de inscriere : 07/05/2009

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyLun Oct 05, 2009 6:40 pm

Acesta este un forum de dezbatere crestin-ortodox!si-a propus cateva teme pt ca sa s-a dorit de cine era in drept!
NU ESTE OBLIGAT ADMINUL SA-TI PUNA LA DISPOZITIE SPATIUL PE CARE IL DORESTI!
Si eu as vrea o tema despre conditia femeii in crestinismul real!Nu este aici.Dar nu am atata impertinenta ca tine de a pretinde ce nu mi se cuvine!
Sus In jos
Nenea
Acomodat



Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 01/10/2009

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyLun Oct 05, 2009 11:04 pm

Sevastia, ai auzit de "Cere si ti se va da", Bati si ti se va deschide", "intreaba si ti se va raspunde".
Esti plina de ura fata de cei neasemenea tie. Si admin si tihomir pana acum cel putin. Nu vad calmul in scrisul vostru. Tot numai acuze si incercarea de a limita pe altii care nu sunt ca voi ca si cand trebuie sa va razbunati pe cineva din cauza neimplinirilor voastre.
Nu imi spune tu ce e obligat ce sa faca sau nu adminul. Ce consideri ca adminul acestui forum e un neputincios in a-si exprima sau nu optiunile. gandesti despre el ca e slab si prost ? El are orice putere doreste in acest forum iar eu nu il oblig la nimic. Il rog. De ce iei rugamintea mea drept obligatie ? Nu cumva pentru a iti indeplini de fapt tie adevaratele dorinte ?

Sesizez ca felul de adresare pe care il faceti catre cei care nu sunt de acord cu voi sau cu ceva ce spuneti, sau au o alta abordare decat a voastra, rezulta din faptul ca faceti ceeace nu doriti. Adica ati luat drumul crestinismului, dar inca doriti sa pedepsiti aproapele si, nefiind crestineste, ascundeti inlauntrul vostru acest lucru, de aceea aici va comportati ca atare.

Daca vreti sa stiti, nasul fiului meu e un preot, i-am zis de ideile mele, am vorbit cald cu el. Modalitatea lui de discutie cu mine se inscrie in ceeace ortodoxismul are mai bun. Nu spun ca imi da dreptate, nici nu are cum, ci incerca sa ma ajute sa imi alung aceste idei. Voi sunteti extraordinar de respingatori fata de o discutie cu mine si consider ca folositi acest forum pentru a va exprima frustrarile si neimplinirile voastre. Mania va umple sufletul si doriti sa scapati de ea aici.
Unde este exprimarea iubirii voastre ? Sa va aduc aminte de ce este iubirea ? Poate ca ar trebui sa revizuiti Biblia la Corinteni 13.

Nu am limita in dorintele mele.
Nu am limita in cerintele mele.
Nu am limita in iubirea mea.
Nu am limita in nestiinta mea.
Am orice drept de a face sau nu ceva, orice.
Pedeapsa si judecata nu o recunosc si nu o iau de la niciun om de pe acest pamant. O iau numai de la DUMNEZEU.
"Nu judeca sa nu fii judecat".


Ultima editare efectuata de catre Nenea in Lun Oct 05, 2009 11:10 pm, editata de 1 ori (Motiv : completari)
Sus In jos
Nenea
Acomodat



Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 01/10/2009

Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare EmptyLun Oct 05, 2009 11:11 pm

P.S. Sevastia, intra la rubrica "Despre toate" si poti posta acolo acea tema.
Pace !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Precizari poate necesare Empty
MesajSubiect: Re: Precizari poate necesare   Precizari poate necesare Empty

Sus In jos
 
Precizari poate necesare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Erezie sau nu. Poate un alt concept de a privi lumea.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Crestin Ortodox Renascut :: Generalitati :: Erezii-
Mergi direct la: