Forum Crestin Ortodox Renascut
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum Crestin Ortodox Renascut

http://abcd-3.forumgratuit.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 despre clarviziune

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

despre clarviziune Empty
MesajSubiect: despre clarviziune   despre clarviziune EmptyLun Sept 08, 2008 7:39 am

,,Oarecari frati s-au dus la avva Antonie, ca sa-i vesteasca lui nalucirile care le vedeau si sa se invete de la dansul, de sunt adevarate, sau de la draci.
Si aveau ei un magar si a murit pe cale.
Deci, dupa ce au venit la batranul, apucand el mai inainte, le-a zis lor : cum a murit magarul pe cale ? Au zis lui : de unde stii, avvo ? Iar el le-a zis lor : dracii mi-au aratat.
Si ei au zis lui : noi pentru aceasta am venit sa te intrebam, ca vedem naluciri si de multe ori se fac adevarate; nu cumva ne inselam ? Si i-a incredintat pe ei batranul din pilda magarului, ca de la draci sunt.''


Cred ca nu mai sunt multe de spus pe aceasta tema!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
M
Membru avansat
M


feminin
Numarul mesajelor : 212
Joburi/Distractii : echitatia
Data de inscriere : 19/10/2008

despre clarviziune Empty
MesajSubiect: Re: despre clarviziune   despre clarviziune EmptyDum Oct 19, 2008 2:20 am

Dar ceea ce s-a scris in Apocalipsa ,nu este clarviziune?si despre cele scrise acolo se iscuta de aproape 2000de ani si tot mai sunt multe de spus!
Sus In jos
Un om
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 148
Data de inscriere : 16/10/2008

despre clarviziune Empty
MesajSubiect: Re: despre clarviziune   despre clarviziune EmptySam Oct 25, 2008 8:02 pm

Apocalipsa este profetie ,si nu clarviziune!Profetia se face prin gratir divina,iar clarviziunea prin calitati personale proprii(chiar daruite ,dar proprii).
Sus In jos
Continut sponsorizat





despre clarviziune Empty
MesajSubiect: Re: despre clarviziune   despre clarviziune Empty

Sus In jos
 
despre clarviziune
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» despre ....
» despre muzica
» Despre calendar
» Despre ortodoxia romaneasca
» Despre ingenuncheri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Crestin Ortodox Renascut :: Religia crestin ortodoxa :: Religia adevarului hristic-
Mergi direct la: