Forum Crestin Ortodox Renascut
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum Crestin Ortodox Renascut

http://abcd-3.forumgratuit.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.

In jos 
+4
M
Aila
Apolo
Admin
8 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyJoi Ian 29, 2009 1:14 am

Am deschis acest topic pt cei care vor sa se prezinte mai sumar sau mai amanuntit!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Apolo
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 29/03/2009

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 12:07 am

.

Bine v-am gasit!

Sunt crestin. platesc taxa anuala preotului ortodox din sat, asa ca acesta ma va ingropa in cimitirul obstesc. dupa cum este scris:

Citat :

Dar Isus i-a zis: "Lasa mortii sa-si ingroape mortii, si tu du-te de vesteste Imparatia lui Dumnezeu." (Luca 9:60)

Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 3:51 am

Fara a plati taxa ce ati fi?Liber cugetator?!
Bine ati venit!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Apolo
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 29/03/2009

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 4:26 am

.

- Platesc taxa ca asa se face. si nu vreau sa fiu pricina de poticnire pentru nimeni. Dar indiferent ce as mai incerca eu sa fac acum, nu sunt altceva decat un om mort, asa cum este scris: "daca numai pentru viata aceasta ne-am pus nadejdea in Hristos, atunci suntem cei mai nenorociti dintre toti oamenii", "gunoiul lumii". asta sunt. dar n-am innebunit ca sa vorbesc de la mine insumi, intrucat ar fi doar o pierdere de timp si un esec vrednic de plans.
Sus In jos
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 4:42 am

Apolo a scris:
.

-......
Dar indiferent ce as mai incerca eu sa fac acum, nu sunt altceva decat un om mort, asa cum este scris: "daca numai pentru viata aceasta ne-am pus nadejdea in Hristos, atunci suntem cei mai nenorociti dintre toti oamenii", "gunoiul lumii". asta sunt. dar n-am innebunit ca sa vorbesc de la mine insumi, intrucat ar fi doar o pierdere de timp si un esec vrednic de plans.

V-am spus deja bun venit.
Acum doar va rog sa-mi explicati ceva .
Sa inteleg ca dumneavoastra , analizandu-va , ati concluzionat ca numai pentru viata aceasta v-ati pus nadejdea in Domnul Isus ?

Din ce ati scris pe forum pana acum , mi-e greu sa cred .

Sau am inteles eu ceva gresit ?
Sus In jos
Apolo
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 29/03/2009

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 4:55 am

Aila a scris:

. .
Sa inteleg ca dumneavoastra , analizandu-va , ati concluzionat ca numai pentru viata aceasta v-ati pus nadejdea in Domnul Isus ?

... asa se vede din afara. asa ma vad ceilalti, care n-au nadejdea vietii vesnice. si se gandesc ce ar face ei in locul meu, adica daca ar avea si ei macar o parte din pregatirea si experienta mea profesionala. din punctul lor de vedere sunt.. un ratat, desi ma respecta, ba chiar au un fel de teama (respect exagerat!?) in fatza mea..

.. ca sa intelegeti mai bine: sunt un simplu politist comunitar. asta mi-e meseria.
Sus In jos
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 5:39 am

Postarea din care am citat si v-am rugat sa mi-o explicati parea o descriere personala , un auto-portret . Venea in contradictie cu alte descrieri pe care vi le-ati facut si modul in care abordati subiectele .
Acum am inteles .

Multumesc .
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 7:17 am

Sfantul apostol Pavel era doar mester corturar!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Apolo
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 29/03/2009

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 7:36 am

Aila a scris:

Postarea din care am citat si v-am rugat sa mi-o explicati parea o descriere personala , un auto-portret . Venea in contradictie cu alte descrieri pe care vi le-ati facut si modul in care abordati subiectele .
Acum am inteles .

Multumesc .
Ai sesizat tu foarte bine .. In celelalte postari vorbeste "Apolo", dar uneori ma vad si eu prin ochii celorlalti. in cazul acesta vorbeste Liviu (asa ma cheama pe mine). N-am dubla personalitate, stati linistiti, dar am si eu slabiciunile mele.. Vedeti voi, problema mea cea mai arzatoare e urmatoarea: nu ma pot bucura decat impreuna cu aceia pe care sunt nevoit sa-i intristez la inceput. pentru putina vreme.. Dar de regula, relatia mea cu ceilalti ramane la stadiul acesta. Insasi faptul ca va marturisesc lucrul acesta din experienta mea are menirea sa ne scurteze aceasta perioada oarecum neplacuta..

.. este vorba mai precis despre timpul pocaintei (innoirea mintii) fara de care nu putem inainta nici macar cu un pas.. Si iata ca acum este vremea potrivita.. maine va fi deja mai greu.. daca va mai fi. De fapt, nasterea din nou se face mai degraba printr-un salt bine calculat. si fiecare trebuie sa-si faca socotelile dinainte.. Iar ceea ce ne constrange este dragostea lui Dumnezeu care nu ne da alta posibilitate, dupa cum este scris: "daca Unul singur (Hristos) a murit pentru toti, toti deci au murit. iar viata pe care o mai avem de trait in trup o traim pentru Acela care ne-a iubit pana la moarte, si inca moarte de cruce!

.. Momentan, cel putin un lucru este cert: cand vrei sa sari peste o prapastie NU vei putea niciodata sa faci lucrul acesta din doua salturi mai mici. si este scris ca cine pune mana pe plug trebuie sa are cu nadejde, dar daca se uita inapoi (sa vada cat a arat) inseamna ca nu este vrednic pentru Imparatia lui Dumnezeu - in care se intra dand navala!
Sus In jos
Apolo
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 29/03/2009

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 7:46 am

Admin a scris:

Sfantul apostol Pavel era doar mester corturar!

Si el ar fi putut sa ajunga un om de succes.. Insa pe Calea credintei vine un moment in care esti nevoit sa alegi. Din acel moment, lucrul la care ai renuntat nu mai poti sa te intorci la el. in orice caz nu mai poti sa te intorci in conditii favorabile! asa ca daca te intorci totusi, NU mai esti bun nici pentru una, nici pentru cealalta..
Sus In jos
Apolo
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 29/03/2009

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 8:11 am

.

Va multumesc foarte mult pentru primire si ingaduinta. pe alte forumuri am avut viata mai grea.. au sarit cu totii pe mine si pana la urma m-au aruncat afara ca pe un gunoi. Dar nu e vorba de mine, ca sunt obisnuit. insa as fi vrut sa-mi iau de acolo vreo 2-3 mesaje ca sa le aduc aici si momentan nu mai pot.
Va multumesc inca o data. ce bine e cand e atata pace.. cat o dura..
Slava Domnului!


P.S. Pentru ca nu ne vedem, si ca sa ne cunoastem mai bine, va spun si eu ce-mi trece prin minte.. Dar pot sa fac aici lucrul acesta, ca ati fost voi asa ingaduitori cu mine. Altfel .. Smile
Sus In jos
M
Membru avansat
M


feminin
Numarul mesajelor : 212
Joburi/Distractii : echitatia
Data de inscriere : 19/10/2008

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 9:01 am

Cred ca pe alte forumuri .tu nu ai ramas avand si tu administrare de forum propriu,si se creea reactie de concurenta!


Ultima editare efectuata de catre M in Lun Mar 30, 2009 9:44 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Apolo
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 29/03/2009

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 9:18 am

M a scris:

Cred ca pe alte forumuri .tu nu ai ramas avand si tu administrare de forum oropriu,si se creea reactie de concurenta!

- Nu stiu ce sa zic. eu pun suflet cand fac ceva, indiferent pe ce forum as fi. N-am scris pe forumul meu cat am scris pe alte forumuri.. mii de mesaje .. dar am cam obosit ..fizic.
Sus In jos
M
Membru avansat
M


feminin
Numarul mesajelor : 212
Joburi/Distractii : echitatia
Data de inscriere : 19/10/2008

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 9:52 am

De ce ai pus username,,apolo''?
Vrei a spui ca te plimbi peste cer si dai ploiea cu lumina de invatatura crestina celor ce privesc plimbare a ta?
Sau altceva posibil:vrei sa stapanesti muzele?
Sau altceva posibil:Iti plac taurii?
Poti explica simbolul!
Sus In jos
Apolo
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 29/03/2009

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 10:20 am

.

Ma confrunt cu o situatie noua pentru mine, pe forumul acesta. eu sunt obisnuit sa lupt cu sabia Cuvantului lui Dumnezeu. asta stiu eu sa fac cel mai bine. daca Domnul ne va ingadui, poate ca am sa va arat .. dar pentru ca aici e foarte liniste as dori sa vorbim mai mult despre mantuirea noastra comuna (de obste). si aici ar fi mai potrivita mistria. Totusi, nu merge nici fara sabie!

Din toata armatura lui Dumnezeu, sabia este prin excelenta o arma de atac. dar noi nu ne luptam cu carnea si cu sangele. mai degraba trebuie sa tintim cu sabia Cuvantului exact in despartitura dintre duh si suflet, dar fara sa atingem vreunul din ele.

Cat despre mantuirea comuna, prin aceasta se intelege a fi impreuna in Hristos. pentru ca Dumnezeu nu ne da nimic in noi insine. Noi avem si suntem cu totul deplini doar impreuna in (Trupul lui) Hristos - a avea o gandire Hristocentrica si nu egocentrica.

Dar in realitate lucrurile se petrec in felul acesta: indata ce Domnul ne vorbeste, Duhul Sfant ne va pregati o situatie corespunzatoare in viata de zi cu zi. pentru ca doar asa putem invata lectiile acestea in scoala lui Hristos - adica intr-un mod foarte practic. Mai degraba este asa: intai invatam lectia, acolo unde suntem fiecare si abia apoi ne intalnim aici si vorbim despre ea. Asta n-au putut sa inteleaga ceilalti, desi eu le-am spus inca de la inceput.

Trebuie sa descoperim in viata noastra cotidiana toate acele fapte bune si ocazii favorabile pe care Dumnezeu le-a pregatit mai dinainte ca sa umblam in ele. dar omul de azi a ajuns sa-si faca un scop din cautarea cu orice pret a placerii. Hedonismul acesta ne orbeste si nu mai putem sa vedem nimic ...
Sus In jos
Apolo
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 29/03/2009

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyLun Mar 30, 2009 10:38 am

M a scris:

De ce ai pus username,,apolo''?
Vrei a spui ca te plimbi peste cer si dai ploiea cu lumina de invatatura crestina celor ce privesc plimbare a ta?
Sau altceva posibil:vrei sa stapanesti muzele?
Sau altceva posibil:Iti plac taurii?
Poti explica simbolul!
- Imi place ca putem sa vorbim asa deschis. ma bucur foarte mult. E vorba despre Apolo din Noul Testament. scrie despre el prin Faptele apostolilor ca era un barbat care cunostea foarte bine Scripturile. Si noi avem nevoie sa citim Biblia si sa cunoastem puterea lui Dumnezeu, puterea Duhului Sfant, adica puterea Tatalui si a Fiului la un loc, asa cum am aratat .. Altfel ne ratacim!

- Dar daca lucrurile stau asa si nu altfel, trebuie sa ne dam si noi seama ce inseamna aceasta. si anume ca daca ne impotrivim pierdem tot, intrucat ar fi chiar pacatul de neiertat: nepasarea in fatza dragostei lui Dumnezeu. Sa stiti ca eu nu stric Cuvantul lui Dumnezeu. Cuvantul lui Dumnezeu este foarte curat. dar va spun ca n-ati vrea sa vedeti ce a ramas in urma mea pe unde am trecut, macar ca le-am spus de la inceput si doar cu si despre dragostea lui Dumnezeu le-am vorbit. dar ei s-au impotrivit, prin faptul ca s-au incapatanat sa staruiasca in nepasare, iar mintea li s-a intunecat de tot!
Sus In jos
Apolo
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 29/03/2009

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyMier Apr 01, 2009 12:12 am

Apolo a scris:

.. nu va las alta posibilitate decat sa ma considerati fie un nebun, fie asa cum sunt - in adevar - un proroc al Domnului Iisus. Iata ...

Citat :


"Fisa postului" pentru slujba de prorocie



- toti prorocii Il marturisesc pe Hristos, credinta si iertarea in Numele Lui (Fapt. 10:43);
- a fost dat de Hristos pentru desavarsirea sfintilor, pentru zidirea trupului lui Hristos (Efes. 4:12), deci, cauta folosul lui Hristos (Filip. 2:21), si nu sa placa oamenilor (Gal. 1:10);
- zideste, incurajeaza, mangaie (1Cor. 14:3);
- prorocia este un semn pentru cei care cred (1Cor. 14:22);
- duhurile prorocilor sunt supuse prorocilor (1Cor. 14:32);
- prorocul este un om duhovnicesc (1Cor. 14:37).


  • Slujba prorocului a fost, aproape invariabil, una de restabilire. Aceasta
    presupune ca activitatea lui era legata de ceva pierdut. Acel ceva fiind esential
    pentru multumirea deplina a lui Dumnezeu, nota dominanta a prorocului era una
    de nemultumire. Existand, de asemenea, si faptul ca, din motive vadite, poporul
    nu era dispus sa mearga pe calea costisitoare a planului deplin al lui Dumnezeu,
    prorocul era, în general, o persoana nepopulara.
  • Dar aceasta lipsa de popularitate nu era o dovada ca el nu avea dreptate sau
    ca nu era nevoie de el, caci fiecare proroc era, în final, reabilitat, desi cu pretul
    unei foarte mari suferinte si rusini a poporului.
  • A arata planul întreg al lui Dumnezeu — aceasta a fost esenta slujbei de
    prorocie, si asa va fi întotdeuna. Se poate ca acum noi nu vorbim de o categorie
    aparte de "proroci", dar slujba este înca operativa si ea este o functie ce conteaza foarte mult.


Sus In jos
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyMier Apr 01, 2009 1:14 am

Apolo a scris:
Apolo a scris:

.. nu va las alta posibilitate decat sa ma considerati fie un nebun, fie asa cum sunt - in adevar - un proroc al Domnului Iisus. Iata ...

Citat :


"Fisa postului" pentru slujba de prorocie



- toti prorocii Il marturisesc pe Hristos, credinta si iertarea in Numele Lui (Fapt. 10:43);
- a fost dat de Hristos pentru desavarsirea sfintilor, pentru zidirea trupului lui Hristos (Efes. 4:12), deci, cauta folosul lui Hristos (Filip. 2:21), si nu sa placa oamenilor (Gal. 1:10);
- zideste, incurajeaza, mangaie (1Cor. 14:3);
- prorocia este un semn pentru cei care cred (1Cor. 14:22);
- duhurile prorocilor sunt supuse prorocilor (1Cor. 14:32);
- prorocul este un om duhovnicesc (1Cor. 14:37).


  • Slujba prorocului a fost, aproape invariabil, una de restabilire. Aceasta
    presupune ca activitatea lui era legata de ceva pierdut. Acel ceva fiind esential
    pentru multumirea deplina a lui Dumnezeu, nota dominanta a prorocului era una
    de nemultumire. Existand, de asemenea, si faptul ca, din motive vadite, poporul
    nu era dispus sa mearga pe calea costisitoare a planului deplin al lui Dumnezeu,
    prorocul era, în general, o persoana nepopulara.
  • Dar aceasta lipsa de popularitate nu era o dovada ca el nu avea dreptate sau
    ca nu era nevoie de el, caci fiecare proroc era, în final, reabilitat, desi cu pretul
    unei foarte mari suferinte si rusini a poporului.
  • A arata planul întreg al lui Dumnezeu — aceasta a fost esenta slujbei de
    prorocie, si asa va fi întotdeuna. Se poate ca acum noi nu vorbim de o categorie
    aparte de "proroci", dar slujba este înca operativa si ea este o functie ce conteaza foarte mult.



Ti-o spun zambind .
Au evreii o vorba ceva de genul : Vremea proorocilor s-a incheiat , acum e vremea nebunilor .

Prooroci au fost alesi de Dumnezeu . In afara de calitatile scrise de tine trebuie sa mai existe una , absolut esentiala . Citatele date de tine din Biblie sunt scoase din context si asa ceva nu se face tocmai din respect pentru acuratetea mesajului Dumnezeiesc si din credinta.

Fara suparare , ai poate putin pacatul trufiei . Reanalizeaza-te .
Poate nu esti proroc ci doar un om care a inteles mesajul lui Dumnezeu . Si aici ii dau dreptate adminului , inca multi altii l-au inteles .Eu ma miram cand vedeam oameni care nu-l inteleg . Acum m-am mai obisnuit .
Si am cunoscut oameni foarte putin instruiti , educati care inteleg , traiesc si marturisesc Cuvantul Domnului .

Pace !
Sus In jos
Apolo
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 29/03/2009

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyMier Apr 01, 2009 2:03 am

Aila a scris:

Ti-o spun zambind .

Au evreii o vorba ceva de genul : Vremea proorocilor s-a incheiat , acum e vremea nebunilor .

  • Ce am zis/ scris ramane scris. si voi da socoteala Aceluia care va judeca vii si mortii. Dar tu cine esti sa judeci pe aproapele tau ?
  • Si daca nu v-as fi spus:

Apolo a scris:

.. nu va las alta posibilitate decat sa ma considerati fie un nebun, fie asa cum sunt - in adevar - un proroc al Domnului Iisus. Iata ...

  • Tu ai ales. asa ca acum mai pocaieste-te, daca mai poti! Dar tie ti se pare de ras. permite-mi te rog sa ma abtin, desi mi-ar fi placut sa ne putem bucura impreuna.. in Hristos.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyMier Apr 01, 2009 2:17 am

User:in alta parte ai afirmat ca te supui judecatii celor de pe acest forum!Acum o dai cotita!
Pierzi timpul!Ti-am sugerat destul de straveziu ca aici nu prea ai sanse sa impresionezi pe cineva!
User Aila este cineva la a careia judecata te-ai oferit voluntar!Atunci,fii barbat si accept-o!
Pana acum ai fost menajat!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyMier Apr 01, 2009 2:41 am

Apolo , nu te-am judecat .
Am incercat doar sa-ti dau un pic de ajutor ca sa intelegi cum te vede cineva . In cazul de fata , cum te vad eu .
Speram sa-ti fie de ajutor .
Sus In jos
Apolo
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 29/03/2009

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyMier Apr 01, 2009 2:43 am

Aila a scris:

Apolo , nu te-am judecat .
Am incercat doar sa-ti dau un pic de ajutor ca sa intelegi cum te vede cineva . In cazul de fata , cum te vad eu .
Speram sa-ti fie de ajutor .

  • Am omis sa va spun ceva. dar stiti si voi foarte bine ca este scris: "in ceea ce judeci pe altul, te osandesti singur", intrucat faceti si voi aceleasi lucruri ca si mine..
  • Dar as fi dorit nu doar sa faceti, ci sa si fiti ca mine. ca si eu sunt ca voi. NU mi-ati facut nicio nedreptate. si nu sunt suparat pe voi.
  • Stiu ca v-am intristat putin si v-am spus ca n-am incotro. dar daca aceasta intristare dupa voia lui Dumnezeu se va fi dovedit spre pocainta, atunci nadajduiesc ca ne vom putea si bucura: aici-acum-impreuna in Hristos!
Sus In jos
M
Membru avansat
M


feminin
Numarul mesajelor : 212
Joburi/Distractii : echitatia
Data de inscriere : 19/10/2008

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyMier Apr 01, 2009 9:50 am

Ce ai tu de aface cu Dumnezeu ,indiferent in ce religie l-ai accepta?!
Sus In jos
Apolo
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 29/03/2009

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptyVin Apr 03, 2009 3:17 am

Ieri m-am simtit foarte slabit. epuizat fizic. si as fi vrut sa scap de voi. si voi de mine. Totusi, m-am rugat Domnului sa ma mai ingaduiti inca putin.. Desi am facut tot posibilul sa scap.. Asa ca am adus niste mesaje de pe forumul meu, ca sa va ramana totusi ceva.. cat de cat.. dupa plecarea mea. Dar Domnul mi-a ascultat rugaciunea. si tot slabit ma simt. fizic. Mai rugati-va si voi.. Sau incadrati-ma la ce vreti voi.. la ospiciu.
Sus In jos
M
Membru avansat
M


feminin
Numarul mesajelor : 212
Joburi/Distractii : echitatia
Data de inscriere : 19/10/2008

loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. EmptySam Apr 11, 2009 7:15 am

Banuiesc ca ,in sfarsit, ai ajuns unde iti doreai:la ospiciu!
Sus In jos
Continut sponsorizat





loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty
MesajSubiect: Re: loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.   loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc. Empty

Sus In jos
 
loc unde noii veniti se pot prezenta,daca doresc.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Va rog o mica rugaciune daca puteti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Crestin Ortodox Renascut :: Anunturi administrative :: Administrator-
Mergi direct la: