Forum Crestin Ortodox Renascut
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum Crestin Ortodox Renascut

http://abcd-3.forumgratuit.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 pasaport biometric

In jos 
+3
Admin
M
Tihomir
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Tihomir
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 46
Data de inscriere : 23/01/2009

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: pasaport biometric   pasaport biometric EmptySam Ian 31, 2009 10:09 am

Ce pare aveti despre isteria contestatarilor introducerii pasapoartelor biometrice.Din cate stiu eu, aceeasi isterie contestatara i-a apucat pe multi neinstruiti si la aparitia televiziunii!
Sus In jos
M
Membru avansat
M


feminin
Numarul mesajelor : 212
Joburi/Distractii : echitatia
Data de inscriere : 19/10/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyLun Feb 02, 2009 1:56 am

Iata ce este un pasaport biometric:

Pasaportul care contine datele biometrice ale posesorului pentru a-l putea autentifica fara eroare si pentru a reduce riscul de contrafacere sau utilizare frauduloasa a documentului se numeste pasaport biometric

Datele biometrice (amprente digitale, distanta interpupilara, amprenta retinala etc.) vor fi memorate pe un cip incorport in pasaport. In felul acesta, autoritatile vamale ori politia vor putea compara datele de pe cip cu cele din bazele lor de date.

Nu este vorba despre nici un implant in corpul omului ,cum sustin niste smintiti!
Sus In jos
M
Membru avansat
M


feminin
Numarul mesajelor : 212
Joburi/Distractii : echitatia
Data de inscriere : 19/10/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyLun Feb 02, 2009 1:59 am

În perioada 2004 -2006 paşapoartele biometrice au fost adoptate ca metodă de identificare în ţări ca Germania, Grecia, Austria, Belgia, Polonia, Lituania, Slovenia, SUA şi Marea Britanie. Acestea sunt considerate ca fiind cele mai sigure acte de identitate din lume, fiind capabile să stocheze date complexe privind posesorul, cum ar fi fizionomia, amprentele sau scanări ale retinei.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyLun Feb 02, 2009 4:36 am

Unde este acel 666 intr-un pasaport biometric?
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyLun Feb 02, 2009 6:20 am

In mintea lor ... unde altundeva ?

Paranoia generalizata . Se tem sa nu fie insemnati desi nu pricep ca sunt insemnati prin ei insisi , prin viata pe care o duc . Sunt preocupati sa nu poarte un numar mai mult decat sa duca o viata crestina care i-ar proteja de tot ceea ce inseamna "numarul fiarei" .
Ca intotdeauna oamenii ( in general ) privesc cu superficialitate orice , inclusiv pe ei insisi...

Pasapoartele biometrice si experimentul din Elvetia ...
Sus In jos
M
Membru avansat
M


feminin
Numarul mesajelor : 212
Joburi/Distractii : echitatia
Data de inscriere : 19/10/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyDum Feb 22, 2009 2:45 am

Nu inteleg de ce unii ierei se pronunta inante de a se pronunta Sinodul BOR!Oare nu au auzit de ascultare!
Sus In jos
paparuda
Ucenic



Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 26/02/2009

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyJoi Feb 26, 2009 9:54 am

Maica Domnului nu a vrut sa intre, sau poate nu reusea, in chilia unui calugar care avea o carte la sfarsitul careia era o hula impotriva Nascatoarei de Dumnezeu. Calugarul nici nu citise cartea.
"Profetii si marturii crestine pentru vremea de acum"
"Iar întelesul peceteii lui antihrist este asa: Al meu esti al tu sunt, de bun voie vin, nu de sila".

In cip se poate baga o fraza hulitoare la adresa Maicii Domnului sau cuvintele "Ma lepad de Hristos".

Si mai tarziu urmeaza si silirea> Şi ea îi sileşte pe toţi, pe cei mici şi pe cei mari, şi pe cei bogaţi şi pe cei săraci, şi pe cei slobozi şi pe cei robi, ca să-şi pună semn pe mâna lor cea dreaptă sau pe frunte.
Daca nu suntem in stare sa spunem nu cipurilor acum nici daca am trai pe vremea antihristului nu vom fi ai lui Dumnezeu ci vom primi ceva in corp care va izgoni tot harul incat sa nu ne mai putem inchina si nici ruga, poate doar inchinandu-ne si ruga raului avand raul in noi.
Sus In jos
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyJoi Feb 26, 2009 10:32 am

paparuda a scris:
Maica Domnului nu a vrut sa intre, sau poate nu reusea, in chilia unui calugar care avea o carte la sfarsitul careia era o hula impotriva Nascatoarei de Dumnezeu. Calugarul nici nu citise cartea.
"Profetii si marturii crestine pentru vremea de acum"
"Iar întelesul peceteii lui antihrist este asa: Al meu esti al tu sunt, de bun voie vin, nu de sila".

In cip se poate baga o fraza hulitoare la adresa Maicii Domnului sau cuvintele "Ma lepad de Hristos".

Si mai tarziu urmeaza si silirea> Şi ea îi sileşte pe toţi, pe cei mici şi pe cei mari, şi pe cei bogaţi şi pe cei săraci, şi pe cei slobozi şi pe cei robi, ca să-şi pună semn pe mâna lor cea dreaptă sau pe frunte.
Daca nu suntem in stare sa spunem nu cipurilor acum nici daca am trai pe vremea antihristului nu vom fi ai lui Dumnezeu ci vom primi ceva in corp care va izgoni tot harul incat sa nu ne mai putem inchina si nici ruga, poate doar inchinandu-ne si ruga raului avand raul in noi.

Cand n-a putut sa intre Maica Domnului in chilia aceea ?
Sau e vis ? In vis da , poate n-a putut .
Si de la a presupune ca in cip e cifra fiarei sau fraza aceea .. pana la a fi cu adevarat , mi se pare cale lunga .
Si de la semnul fiarei pe mana noastra cea dreapta sau pe frunte pana la cipul din pasaport e o cale si mai lunga ...

Unde-i si care-i masura credintei noastre daca puterea ei dispare in fata unui amarat de cip care contine pur si simplu niste date de identificare? Ca si cum am admite ca cipul e mai puternic decat noi , decat credinta noastra si chiar decat puterea dumnezeiasca , si toate impreuna .

Harul nu se izgoneste printr-un lucru pe care-l avem in corp . De exemplu in cazul transplantului sau transfuziei de sange , plasma ...Ce se intampla daca un satanist moare , e donator de organe si organele lui ajung la crestini ? Isi pierd crestinii credinta , harul si mantuirea datorita acestui fapt ? Greu de crezut .
Harul se pierde prin necredinta , prin ceea ce facem noi direct si de la asta pana la pasaportul biometric ... cred ca legatura e cam paranoida .

Spunea cineva pe aici ca unii arata o slaba cunoastere a Bibliei si as mai zice si o slaba credinta .
Sus In jos
paparuda
Ucenic



Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 26/02/2009

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyJoi Feb 26, 2009 11:07 am

Nu stiu sigur dar cred ca in Proloage scrie despre acel Sfant ce primise in dar o carte care avea pe ultimile pagini hulele lui Nestorie. Nu te face aparatoare a demonocratiei. Poate preferi ca un hacker sa-ti modifice datele din viitorul buletin cu cip si sa faci puscarie in locul surorei lui. Constantin Stoica, purtator fara de cuvant, a zis ca 666 nu are nici un argument teologic, adica ca Ioan Teologul nu e teolog. Daca cipul are acum marimea a doua boabe de orez si nu este estetic sub pielea fruntii nu inseamna ca in viitor nu poate ajunge subtire ca foita de aur. Efrem Sirul a zis ca antihrist ii va sili pe oameni prin infometare. Sunt destui care prefera sa fie insemnati decat sa tina postul mare . Dumnezeu stie cum s-ar fi comportat fiecare daca ar trai in orice timp important al istoriei.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyVin Feb 27, 2009 12:07 am

Eu cred in Dumnezeu si nu in Proloage!Nici un sfant parinte nu a spus ca cipul din pasaport are legatura cu 666.Acest numar va veni in lume, dar intai vor fi alte semne,care nu sunt acum.Deci acei care basnesc acum despre 666 sunt prooroci mincinosi si ca atare au parte cu inselatorul lumii.Pe de alta parte acel preot Stoica este,,purtator de cuvant'' al BOR.Acesta este titulatura lui oficiala si nu este corect a o batjocori!Poti sa-l contrazici poti sa-i demonstrezi greselile dar nu poti sa negi titulatura data de o biserica autocefala.Poti chiar sa fii impotriva acelei biserici!Deci pe acest forum trebuie sa nu schimonosesti titulatura oficiala a nimanui ,pt ca este un forum pt oamni seriosi nu pt mistocari!Ai dreptul la propriile d-tale pareri,dar exprimaea trebuie sa fia corecta.Regret ca de la inceput trebuie sa te anunt ca acesta este un avertisment!Pe acest forum se va face dezbatere loiala!Eu nu sunt un membru BOR dar aici nu voi ,,teribilisme''!Cine vrea sa dezbata serios are libertate de opinie ,dar nu de limbaj!Limbajul trebuie sa fie de bun simt!
Scuze pt interventie dar era necesara!Nu am vrut sa reeditez!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
paparuda
Ucenic



Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 26/02/2009

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyVin Feb 27, 2009 12:47 am

Ciudat ca nu crezi ce scriu Sfintii Parinti din Proloage . Pe care Sfinti ii crezi ca sa stiu ce sa citesc?
Lui Aila nu i-ai zis nimic de cuvantul folosit "legatura paranoida". Sper sa nu fiu fulgerat ca sa ma duc sa ma inscriu pe forum crestin ortodox unde murdaria e foarte mare si anume administratorul nu-si da niciodata cu parerea, e impotriva ecumenismului dar nu se vede fiindca multi ecumenisti fac prozelitism la greu, nu accepta stalcirea limbii romane dar unii scriu cu tz, sh, cica nu ai voie sa te aliezi dar unii si-au facut prieteni oficial, e cam stilist de la Slatioara. Constantin Stoica nu a fost votat de mine si nici Patriarhul. Cand va vota poporul exact ca la prezidentiale atunci voi spune ca Romania are Patriarh. Mii de multumiri pentru ca scrii.
Sus In jos
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyVin Feb 27, 2009 3:10 am

Admin a scris:
Eu cred in Dumnezeu si nu in Proloage!

Subscriu intru totul .
Si ma deranjeaza la modul general pretentia omului si a parerilor lui slab argumentate deseori , prin care cauta sa se substituie unicului adevar , cel al lui Dumnezeu si al unicei carti care este CUVANTUL LUI DUMNEZEU .
Si in cazul pasaportului biometric asta vad .

Inainte de a crede in sfintii parinti si in proloage si in orice , cred in Dumnezeu si in Biblie. Acum chiar nu vad nici o legatura intre semnul fiarei asa cum este el relevat de Biblie , semnele aparitiei lui , tot ce e scris in Biblie in legatura cu acesta si cipul din pasaportul biometric.
Tot rationamentul celor care se manifesta impotriva pasaportului biometric este realizat pe un cerc de presupuneri din care NICI UNA nu s-a dovedit reala .
Prea multi "daca" , prea putina incredere in Dumnezeu , in credinta si prea putina credinta .
Parerea mea .


PS. Daca ar fi sa fac puscarie in locul sorei mele nu numai ca nu m-ar deranja , dar o fac fara regrete. Din dragoste . Sunt crestina si in astfel de lucruri ar fi de dorit sa pot face puscarie si in locul dusmanului meu . Conjunctura conteaza foarte mult mai ales ca facand gestul poate , dincolo de lumea aceasta , ii deschid usa spre mantuire , il fac constient de pacatele lui si-l rup de ele . Altfel sacrificiul este inutil dar nu de condamnat si nici ridicol.
Ca idee , un crestin se sacrifica .
Avem exemplul Domnului Isus ,nu ?
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyVin Feb 27, 2009 8:20 am

Pt paparuda:
Aila si-a exprimat o parere,nu a facut,,misto'' de o functie oficiala!trebuie sa intelegi: am atentionat pt ,,bascalie'',nu pt ideie.
In legatura cu sfintii parinti,ar trebui sa stii ca nu sunt infailibili.Iti voi exemplifica cu Sf Grogore de Nazianz care sustinea a exista 6 feluri de botezuri si cu Sfantul Grigore de Nysa ,care sustinea apocastaza.
Daca sustii ca patriarhul trebuie ales de popor nu esti crestin ortodox ci eretic!Nu pt ca am eu ceva cu d-ta,ci pt ca asa spun canoanele celor sapte soboare ecumenice.Intaiul statator al unei biserici se alege canonic de un sobor si nu ca la atei,,in mod democratic" .Asta este ortodoxia,nu am inventat-o eu!Asa ca ai de ales ,ori recunosti ca nu esti crestin ortodox,ori accepti canoanele ecumenice!
Asa ca,eu administrand un forum crestin-ortodox,imi exprim parerile raportate doar la soboarele ecumenice,indiferent daca eu sunt de acord sau nu cu ele.De vreme ce mi-am asumat aceasta sarcina voi posta doar in spirit crestin ortodox si nu heterodox ca d-ta!D-ta poti posta cum vrei daca respecti decenta ,dar eu trebuie sa respect conditia de administrator al unui forum crestin ortodox.Pe acest forum nimeni nu este eliminat pt idei dar nici rugat sa ramana daca doreste!Repet : este un forum de dezbatere ,nu de ,,bascalie''!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
paparuda
Ucenic



Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 26/02/2009

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyVin Feb 27, 2009 9:10 am

Patriarhul Daniel a fost ales de adunarea oamenilor politici , artistilor, oamenilor de cultura, masonilor, nu de adunarea episcopilor. Asa ca este de preferat ca la alegerea patriarhului roman sa voteze nu numi romanii dar si pe cine intereseaza dintre ortodocsii rusi ,bulgari , sarbi, greci etc. Spiritul crestin ortodox n-o sa fie agonisit de patriarhul Daniel nici in o suta de ani. Daca BOR n-o sa ia pozitie ferma nici impotriva viitoarelor buletine cu cipuri are cine sa o faca in Serbia , Rusia si Grecia.
Sus In jos
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyVin Feb 27, 2009 1:10 pm

Domnul Paparuda , imi cer scuze daca parerea mea, va lezat personal si a parut ca incerc sa va iau in ras.
Nu ma refeream la dumneavoastra prin ceea ce am spus si nu mi-as permite s-o fac in nici o conjunctura .
Am exprimat doar punctul meu de vedere asupra problemei .
Din rationamente diverse , umane , consider pasaportele biometrice un pas bun , favorabil eliminarii multor confuzii care nu de putine ori au lezat grav oameni .
Tehnologia si stiinta ne permit azi identificarea cu precizie deosebita a multor lucruri care ne caracterizeaza .
Sa nu uitam ca analiza ADN a scos multi nevinovati din puscarii si in mai matre masura a dovedit fara dubiu vinovatia altora care poate ar fi scapat nepedepsiti .
Unicitatea fiecaruia este fascinanta . Definirea ei chiar prin intermediul unor documente , nu mi se pare decat benefica .

Daca unica mea teama ar fi ca un individ X imi introduce datele gresit sa stiti ca tot nu m-as opune . Probabilitatea ca asa ceva sa se intample este infima . Daca se intampla , fie intentionat fie din neatentie , cat timp traiesc (sau exist ca trup ) , am implicit mijloacele sa dovedesc greseala , nu ?

Semnul fiarei , este altceva .
Am putea deschide chiar un topic despre acest subiect .

Oricum , nu am pretentia ca stiu foarte mult insa putinul pe care-l stiu este suficient cat sa nu fac absolut nici o legatura cu pasaportul biometric .
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptySam Feb 28, 2009 12:39 am

Grecia are deja paspoarte biometrice si nu am vazut o reactie ostila a bisericii oertodoxe de acolo!In definitiv nu sunt obligatorii!fiecare este liber!
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
paparuda
Ucenic



Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 26/02/2009

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptySam Feb 28, 2009 2:07 am

Amplu documentar- Filmul Apa demonstreaza ca ADN-ul poate fi schimbat si chiar este necesar de a fi schimbat de Dumnezeu. Toti oamenii care se lasa de pacate mari sufera o schimbare in bine a ADN tocmai prin Lumina pe care a vazut-o Pavel pe drumul Damascului. Nu vreau ca oamenii sa primesca un pasaport care sa aibe inscrise si pacatele lor iar Dumnezeu ca sa nu para terorist sa nu le poata schimba. Imaginea Irisului se schimba de la zi la zi. Cine isi rupe piciorul ii apare o pata intr-un anumit loc al ochiului, cunosc pe cineva care le spune oamenilor si ce au mancat aseara si cand au fost la bordel daca se uita in ochiul lor. O simpla modificare de ADN sau a irisului si esti o alta persoana , poti sa-ti schimbi si numele caci Dumnezeu a schimbat numele unora si-n vechiul si-n Noul Testament. Homosexualii zic ca asa s-au nascut genetic cu deviatie si daca primesc buletine sunt pecetluiti si judecati ca fiind asa fara putinta de schimbare sau nastere din nou. Tot asa pot zice si betivii ca e nasol sa te lasi de baut, poti intra la inchisoare ca terorist.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : acolo unde plansul este o usurare a sufetului
Joburi/Distractii : post ,rugaciune si ...speranta!
Data de inscriere : 31/08/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptySam Feb 28, 2009 3:34 am

Nu se poate schimna ADN-ul unei persoane in asa masura incat sa se schimbe identitatea.Pe de alta parte in iris sunt zone care nu se schimba,si acestea sunt pt identificare.
Anumite tendinte are fiecare,dar nu sunt programati genetic pt a deveni homosexuali,ci pur si simplu sunt persoane care se cred indreptatite sa nu tina cont decat de placere !
Eu am un cunoscut cercetator care se ocupa de bioterapiile bolilor genetice,si am invata multe despre ADN(Acid dexoxiribonucleic pe romaneste)!se schima foarte putin matricea ADN personala,dar pot aparea mici erori de replicare.In atare cazuri,nu se schimba identitatea unui organism,ci apare cancerizarea lui>Marea diversitate de a indivizilor umani este datorata mecanismului histona-nonhistona.una este exprezia genotipica si alta exprimarea fenotipica!Si mai intrvin si fenomenele de dominanta si recesie.

Exista o oarecare modificare a expresiei ADN,dar se produce in mii de ani!Cum noi nu traim nici 150 de ani nu afecteaza asa de mult!


Ultima editare efectuata de catre Admin in Mar Mar 17, 2009 6:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://abcd-3.forumgratuit.ro
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptySam Feb 28, 2009 5:17 am

paparuda a scris:
Amplu documentar- Filmul Apa demonstreaza ca ADN-ul poate fi schimbat si chiar este necesar de a fi schimbat de Dumnezeu. Toti oamenii care se lasa de pacate mari sufera o schimbare in bine a ADN tocmai prin Lumina pe care a vazut-o Pavel pe drumul Damascului. Nu vreau ca oamenii sa primesca un pasaport care sa aibe inscrise si pacatele lor iar Dumnezeu ca sa nu para terorist sa nu le poata schimba.

Din punct de vedere stintifico-medical a explicat adminul cum apar modificarile ADN-ului si cat de mici sunt la nivel de "o viata de om" .
Insa formularea "Dumnezeu (ca) sa nu para terorist sa nu poata schimba" , arata slaba credinta .

Despre Lumina pe care a vazut-o Pavel se poate discuta in alta conjunctura , strict religioasa .
Dincolo de a vedea cu simturile Pavel a vazut cu inima , altfel nu se schimba nimic .
Iar cum s-a modificat ADN-ul lui Pavel , categoric nu stim .
Pavel este oricum un personaj marcant in crestinism si extrem de interesant .Am putea sa-i dedicam un topic .


paparuda a scris:
O simpla modificare de ADN sau a irisului si esti o alta persoana , poti sa-ti schimbi si numele caci Dumnezeu a schimbat numele unora si-n vechiul si-n Noul Testament.

Da , si daca ne schimbam numele care e problema si de ce pasaportul biometric este in aceasta situatie de nedorit ?
Credeti ca Dumnezeu nu ne identifica indiferent ca ne schimbam noi numele sau ne da EL unul nou ?
Nu inteleg care este legatura cu pasaportul biometric.

paparuda a scris:
Homosexualii zic ca asa s-au nascut genetic cu deviatie si daca primesc buletine sunt pecetluiti si judecati ca fiind asa fara putinta de schimbare sau nastere din nou. Tot asa pot zice si betivii ca e nasol sa te lasi de baut, poti intra la inchisoare ca terorist.

La care judecata va referiti in cazul homoxexualilor la cea lumeasca ( care fie vorba intre noi nu prea ii mai condamna ) , sau la cea divina .
Crede-ti ca Dumnezeu la Judecata o sa se uite in pasaportul biometric , sau cum ?
Da-ti-mi voie sa zambesc cu riscul sa ma admonesteze administratorul forumului.
Nu fac bascalie dar anumite legaturi pe care le faceti dumnevoastra nu le inteleg .
De asemeni nu vad cum un betiv poate ajunge la inchisoare ca terorist .

Daca ar fi sa glumesc , pe jumatate , as spune ca ma intereseaza direct fiindca stiu destui betivi care-si terorizeaza familiile si poate gasim o solutie acestei probleme .


Pana la urma nu inteleg care-i problema fiindca initial ati comparat pasaportul biometric cu semnul fiarei iar acum am ajuns la temeri de cu totul alta natura .
Fara suparare dar cred ca toti cei care se tem si refuza pasaportul biometric , nici ei insisi ,nu stiu exact ce motivatie au .
Sus In jos
paparuda
Ucenic



Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 26/02/2009

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptySam Feb 28, 2009 7:44 am

Daca ai vazut filmul Apa poti sa faci o experienta pe tine, scrii pe un bilet pe care il porti mereu la tine "Anatema fie Iisus" si vei vedea cat de puternica esti cand o ia razna apa din tine. Sfantul Pavel zice ca nimeni nu poate sa zica "Anatema fie Iisus" decat in duhul cel rau. Si nu trebuie sa scrii chiar tu ,poate sa scrie si altcineva, o lepadare neadevarata tot se pune, sa vezi cat rezisti. O sa mai ma interesez cat se modifica omul genetic , cat se mai schimonoseste la fata din cauza pacatelor. Sau poti scrie pe pahar Urato, etc si vei vedea daca influenteaza apa din corpul uman{ peste 60% }. Eu nu am gandurile dracilor ca sa stiu exact cum va fi semnul real din viitor, dar este destula paguba si cu cipul de acum. Teroristii care nu vor sa aibe microcip sunt cei de la putere, sri si alte institutii care au zis ca ele nu vor primi dar indeamna pe oameni sa le primeasca. Cei care vor sa primeasca cipurile sunt de fapt cei infricosati si terorizati de raufacatori , nu ajutatorul lor pe calea schimbarii.
Sus In jos
Tihomir
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 46
Data de inscriere : 23/01/2009

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptySam Feb 28, 2009 8:27 am

Am vazut acel film, dar este o aiurela pt a se da mare scenaristul!
Cam amesteca lucruri reale cu multa imaginatie si cu manipulare psihica.
Dar intr-adevar nu poti sa zici anatema pt Iisus Hristos pt ca este o blasfemie din punct de vedere crestin.Este si un nonsens,este Dumnezeu.Si cine il poate osandi pe Dumnezeu!?Ideia in sine nu are sens.Dar este cam acelasi lucru si cu cei care injura de Hristos(ma refer la crestini)
Sus In jos
Tihomir
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 46
Data de inscriere : 23/01/2009

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptySam Feb 28, 2009 8:32 am

Apa - film documentar | profu.info
5 comments to “Apa - film documentar”. Comment by Dan Georgescu: Saturday, December 20th 2008 at 8:08 am. Buna Ziua! Stiti cumva un web de unde pot descarca ...
profu.info/apa-film-documentar/ - 1
Sus In jos
Aila
Membru avansat
Aila


feminin
Numarul mesajelor : 165
Data de inscriere : 22/10/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptySam Feb 28, 2009 11:35 pm

Off_topic ,

Eu de cate ori trec prin ceva greu , sau oricand am nevoie de ajutor , mult mai mult decat oricand ( cum de altfel facem majoritatea oamenilor), il chem pe Dumnezeu langa mine si ma predau cu "Faca-se voia TA" .
Si s-a intamplat deseori ca solutia sa fie si mai grea , nu numai sa nu rezolve problema mea favorabil ( dupa criteriile lumesti) dar , mai mult , sa-mi aduca alte probleme , alte greutati , si in mod ciudat atunci m-am simtit mai puternica si poate par ciudata , dar l-am simtit pe Dumnezeu . A fost un sentiment aproape palpabil .

Nu are rost sa-mi scriu un biletel si sa-l port cu mine daca nu port altceva cu mine , in suflet .
Nu am vazut filmul care v-a marcat atat de mult . Ca orice film prezinta probabil un punct de vedere partial subiectiv . Am vazut insa ce a putut starni dan brown cu o carte clar beletristrica , am vazut cum oameni "normali" cred ca pentru Cina cea de Taina edificator este un tablou pictat la sute de ani dupa si am vazut multi oameni care au citit carti religioase , se conduc dupa ele mai mult decat dupa Biblie . Cu alte cuvinte am vazut cum inaintea Cuvantului lui Dumnezeu , credem in oameni , in filme , carti , tablouri ...

" Apa din noi " o ia razna mereu . Cum spune apostolul Pavel , citez din memorie fiindca din Biblie n-o sa mai dau aici nici un citat , "vreau sa fac binele dar pacatul se tine de mine " ... Si lui i-a fost greu , dar noua ?
Nu e vorba de ce purtam cu noi ci de ceea ce purtam in noi .
Cam asta este si cu pasaportul biometric .
O sa-l purtam cu noi si o sa fie un document de intentificare personala dar strict lumeasca ,insa numai credinta noastra ne defineste , in prima si ultima instanta , inaintea Domnului .
Sus In jos
Pr. Neamtu Minel
debutant



masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 64
Localizare : bacau
Data de inscriere : 05/03/2009

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyJoi Mar 05, 2009 9:39 am

suntem noi pe aici,
daca doriti o prezentare mai completa a subiectului
intrati pe http://sanucrezi.blogspot.com
doamne ajuta!
Sus In jos
http://sanucrezi.blogspot.com
Un om
membru obisnuit



masculin
Numarul mesajelor : 148
Data de inscriere : 16/10/2008

pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric EmptyJoi Mar 05, 2009 10:55 am

Ingaduie sfintia ta a-ti zice bine ai venit!
Interesanta prezentare a subiectului,dar nu prea eficace pt bietul crestin inebunit de media cu spaime inventatee despre 666.
Eu l-am cunosut pe PS Gherasim,mai ales la Camarzani!De vreme ce ai sfintia ta hirotonire,inseamna ca ai avut si adresa sau ai fost hirotonit pe seama bisericii de scaun a arhiepiscopiei(Sf Gheorghe,de la M-rea Sf Ioan )
Ca atare trebuie sa fi avut motive intemeiate de te afli acum in alta eparhie si fara altar.
Evident,nu ma amestec in viata personala,dar de vreme ce este o invitatie a citi autoprezentarea sfintiei tale,este nomal ca sa exista o doza de curiozitate!
Sfintia ta vei fi uimit sa afli pe acest forum cativa oameni care cunosc binisor dogmatica,si sa nu fie a mirare, cand unele discutii vor fi mi adanci!Asta ca o introducere!
Regret,ca sfintia ta esti legat de M-rea Petru Voda(si eu am un respect pt ce este bun acolo)dar ma vad nevoit a constata, ca o parte din tulburarea fara motiv canonic a noroadelor in privinta acelui inchpuit 666 al pasapoartelor biometrice,este si din vina unor vietuitori de la acea manastire!Si ma mai vad nevoit a constata, ca tot de vina de a tulbura noroade fara motiv canonic se face vinovat si un arhiereu care a rupt o mitropolie in doua pt a-si face siesi scaun de marire!
Deci lipsa de smerenie a doua persoane importante ale crestinismului ortodox roman asociata cu dorinta de a fi in prim plan a unui avocat a creat tensiune in BOR.Singurul motiv ,pt care s-a dezvoltat aceasta inselare a norodului a fost trufia unora si nu marea lor grija de sufletele oamenilor sau prealaudata lor smerenie.
Pt ca stii sfintia ta,ca fiind o chesiune de dogma ,nici un iereu,sau ahiereu,nu putea predica noroadlor ceva ce nu era hotarat de sinodul BOR!Asta...daca chiar sunt crestini ortodocsi!Daca insa inclina spre schisma sau hetereodoxie,atunci pot glasuii multe in dodii!
Cum eu in singuratatea mea,nu prea am cu cine discuta (teologhisi)decat cand vin la un prieten si postez aici,as fi bucuros daca ati interveni cu subiecte profunde din dogmatica si nu numai!
Rugati-va pt mine!
Sus In jos
Continut sponsorizat





pasaport biometric Empty
MesajSubiect: Re: pasaport biometric   pasaport biometric Empty

Sus In jos
 
pasaport biometric
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Crestin Ortodox Renascut :: Generalitati :: Despre toate-
Mergi direct la: